באזזנט

תמונה – צילום עזרא חדד/רשות הטבע והגנים

מדהים

תיעוד נדיר בישראל: בז טורף בז בשמורת טבע

תיעוד נדיר של קניבלזים בבזים תועד לראשונה בארץ וככל הידוע גם בעולם אמש באיזור בית גוברין על ידי פקח רשות הטבע והגנים עזרא חדד.

עזרא חדד, פקח רשות הטבע והגנים תיעד מחזה נדיר במהלך סיור בשמורת הטבע בגבעות מזרח בית גוברין.

"לפתע ראיתי 2 בזים מצויים זכרים כשהם רבים על הקרקע בתוך הצמחייה. בהתחלה רק הסתכלתי ולא תיעדתי עד שראית כי הזכר הבוגר ממש הורג את הזכר הצעיר. הם היו במקום שקשה לתעד, כשהתקרבתי ראיתי כי רגליו של הבז הבוגר נעוצות בבז הזכר הצעיר, ואז התחלתי לתעד כשהבז הזכר הבוגר אוכל את הבז הזכר הצעיר, הוא ממש לא ויתר גם כשהתקרבתי הוא מידי פעם דילג במעוף כשהבז הצעיר תפוס בטפרים שלו, תיעדתי בווידאו סרטונים קצרים וצילום סטילס, זאת פעם ראשונה שאני רואה תופעה כזאת אצל בזים בכל שנותיי.

קניבליזים אצל עופות מוכרת יותר במשפחת הניציים שהיא המשפחה הגדולה בעופות הדורסים, למיטב ידיעתי לא תועד דבר כזה אצל בזים. אנחנו מכירים תופעת קניבלזים בבני אדם, עכבישים עופות אך בבזים זהו מקרה ראשון ואכזרי מאוד שהסתיים במוות מתועד״.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.