באזזנט

תמונה – באדיבות קשת 12

הוידוי שלה

רינה מצליח חושפת: "בכל יום שישי בערב אני עצובה"

היא בחרה שלא להתחתן, שלא להביא ילדים - אבל היא כן מרגישה מוקפת. מדוע היא עצובה 'בכל יום שישי', כלשונה. איזה שיר גורם לה להעביר ערוץ וגם: עם מי היא דיברה בפתיחות על המוות. רינה מצליח כפי שטרם הכרתם.

רינה מצליח מוכרת בעיקר דרך מסך 'פגוש את העיתונות' (18:00, שבת) המשודרת בערוץ 12, במסגרת תכניות חברת 'החדשות'. מעט מאד ידוע על חייה האישיים, למעט העובדה כי בחרה שלא להביא ילדים לעולם ואולי עוד אי אלו פרטי רכילות מסקרנים (תלוי את מי) שזוכרים בעיקר קוראי מדורי הרכילות הנאמנים.

בריאיון נרחב שנמשך כמעט עשרים דקות, בסוף השבוע האחרון בתוכניתם של גלית ואילנית (קשת 12), יוצרת מצליח הצצה מרתקת אל הפינות הכי אישיות בחייה שלה, בחיי אמה שהלכה לעולמה (מצליח מתפרקת בבכי בשלב הזה), וכמובן – אל הפינה הכי מזוהה עימה: ההחלטה שלא להביא ילדים לעולם הזה.

אגב, מהריאיון עולה כי מצליח לא מצטערת ואף מוצאת נחמה פורתא במשפחה הסובבת אותה ובאחיינים הרבים. כן, גם בנכדנים, מילה חדשה שהכרנו בזכות מצליח, באותו ריאיון. "אני תוצר שלם של ההורים שלי", אומרת רינה בפתח הריאיון, "אם אני בוחרת לעצמי בדרך בחיים בלי להתחשב במה שאומרים – זה הרבה בגלל מה שקיבלתי בבית". את הדברים אומרת רינה על רקע הפודקאסט החדש אותו הפיקה לאחרונה: 'אמא, אבא ואני'. גלית מציינת בפני מצליח כי היא כידוע אשת קריירה מפוארת, כלשונה, אבל כזו שבחרה לא להתחתן ולא להביא ילדים, גלית שואלת עד כמה החלטות אלו קשורות לבית בו מצליח גדלה.

רינה משיבה בנינוחות: "לגמרי. כמויות האהבה שקיבלתי בבית ונתנו לי סוג של ביטחון לבנות לעצמי את מרכז הכובד שהוא שלי". בהמשך מדגישה כי אמה מעולם לא לחצה עליה או אמרה לה כי היא 'חייבת לעשות כך או כך', כמו כן משתפת רינה ומספרת שהיא לא זוכרת את עצמה עומדת בפני ביקורת או יחס מזלזל מן הסביבה שלה. יחד עם זאת מצליח מדגישה כי בכל דרך ישנו תשלום מסוים.

גלית מרהיבה עוז ושואלת את מצליח אם היא למעשה 'אל-הורית' עוד טרם הגיע המושג לעולם, מצליח משיבה בחיוב ומוסיפה: "אני לא אוהבת שנותנים לדברים שמות".

"אף פעם לא הייתה ממני ציפייה שאהיה האישה הזו שתבשל או שתנקה, לא, ממש לא", ממשיכה רינה. אילנית מנסה לברר עם מצליח האם הזוגיות בבית הוריה הייתה טובה ועדיין מצליח אמרה לעצמה 'כזה אני לא רוצה', רינה לא משיבה מיד ישירות לשאלה הזו אך טוענת דבר מעניין: "ברור שבדור של ההורים שלי האישה היא זו שהייתה אחראית להכל והקריבה יותר, אבל בואו, גם בדור הזה זה כך וגם בדור הבא זה יהיה כך", כאן חוזרת רינה לשאלתה של אילנית ומבהירה: "העדפתי את מה שנותן לי יותר חופש ועצמאות"

בשלב הזה של השיחה מצהירה גלית כי מהיכרותה עם מצליח היא חושבת שמצליח היא אישה משפחתית מאד. באולפן מוצגות תמונות ובהן נראים אחייניה של רינה וגם, שימו לב, 'הנכדנים', כפי שהיא מכנה אותם, "אני נמסה מהם", אומרת בהתרגשות ומוסיפה: "טוב לי בתור דודה, אין לי משפחה גרעינית אבל אני לא מרגישה אדם שאין לו משפחה, אני עטופה", מבהירה רינה.

גלית ואילנית עוברים לשוחח עם מצליח על הוריה. רינה משתפת ומספרת כי השיר המפורסם של שמעון בוסקילה 'יא מאמא' – גורם לה להעביר ערוץ, אחרת תבכה ללא מעצורים. היא מספרת על הגעגועים לאמה שהלכה לעולמה ואומרת: "אני תמיד מתרגשת לספר על האהבה העצומה והקשר המיוחד שהיה לי עם אמא שלי", מצליח חושפת ומספרת על השיחות הפתוחות עם אמה על המוות, "אמא שלי הייתה אומרת לי שאנחנו דור מפונק, 'ההורים שלנו לא היו חיים כזה הרבה', אמא שלי הייתה אומרת".

שיא הריאיון מגיע כשרינה ממשיכה ומספרת על המנהג המרגש שהיה לאמה בשנים האחרונות לחייה. "בחמש השנים האחרונות הייתי מגיעה לאמא שלי כל ערב, כל ערב", היא מדגישה. "כשהייתי יוצאת מהבית, אמא שלי הייתה מבקשת מהמטפלת שתביא אותה עם הכיסא גלגלים עד למעלית ואנחנו מנופפות אחת לשנייה עד שהדלת הייתה נסגרת", רינה מוסיפה בקול חנוק ומספרת: "אחרי שהדלת הייתה נסגרת הייתי בוכה ואומרת לעצמי 'תזכרי טוב את הרגעים האלה, את תתגעגעי אליהם'"

אם לא די בכך, ולמרות שכבר כעת גלית ואילנית מתקשות לשמור את הדמעות, מצליח מספרת על עוד רגע אינטימי שהיה לה עם אמה זכרה לברכה. "בכל יום שישי אמא שלי הייתה מחכה לי שאחזור מאולפן שישי כדי לאכול איתי, כולם היו אוכלים אבל היא הייתה מחכה לי. זה דברים שחסרים לי, לכן בכל יום שישי בערב אני עצובה"

כאן השיחה מקבלת שינוי אווירה מקליל יותר. גלית ואילנית מציגות לרינה קטעים מתוך התכנית ארץ נהדרת, בהם נראית השחקנית שני כהן מחקה אותה, את רינה. רינה לוקחת את החיקוי בחיוך ומציינת שהיא 'מתה על שני'. גלית משיבה לה שהיא דווקא 'נעלבת נורא' מהחיקויים שלה בתכנית.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.