באזזנט

תמונה – מארק ניימן לע"מ

מסכימים איתו? שתפו

עידן רייכל זועם: "נהגים בדואים, אלימים, מאיימים"

הזמר והיוצר עידן רייכל לא שותק למהומות הבדואים בדרום, וחושף את רגעי הדרמה והאימה בכבישי הדרום.

בפוסט שפרסם כותב רייכל, "פעם, פעמיים בשבוע, אני לוקח את הרכב, ונוהג הלוך חזור לאילת. מעדיף רכב, על הטיסות. פעמיים בשנה האחרונה – אולצתי לרדת לשולי הדרך, על ידי נהגים בדואים, אלימים, מאיימים. פעמיים גם התחלתי לנסוע מהר מאד, בבריחה מהם, כי הייתי בתחושה שעוד רגע אני נשאר בלי רכב ובלי כלום – (במצב הטוב…).

תחושת חוסר האונים, כשאתה נתון לגחמות של פורעי חוק , היא איומה. אי השליטה בחייך באותם רגעים, המענה האומנם מהיר של המשטרה שעדיין רק מאפשר להם לעקוב אחר מיקומך, אבל בגלל המרחקים העצומים לא מאפשר להם לשלוח ניידת לכל נקודה בזמן מהיר – כל אלה משאירים אותך אבוד, במדינה שלך. בדרך לחופש, טיול, הופעה או עבודה.

בפעמים האלה אתה מרגיש שהנגב הוא באמת מערב פרוע. בשליטה מוחלטת לשרירות ליבם של עבריינים בדואים. או סתם בריונים. המאבק להחזרת השליטה, החוק והסדר בנגב – הוא לא כלי פוליטי, לא איזה תווית או נושא שעליו צריך להתווכח, והוא בטח לא עיניין של ימין ושמאל, וגם לא ״מאבק אישי של איתמר בן גביר״. אני הייתי שמח שנחיה כולנו בשלום, אבל אם כבר מישהו אמור לחשוש- אז לא אזרחים שומרי חוק.

לסיום כותב רייכל, "בארה״ב, שכשעוצר אותך שוטר – אתה רועד. אפשר לעשות סדר. פעם היית מפחד לרדת לרכבת התחתית בניו יורק כמעט בכל שעות היום. אחרי שראש העיר נתן לשוטרים שם לעשות את העבודה, וגיבה אותם – הרבה יותר בטוח שם. להחזיר מיד את השליטה, החוק, והסדר לכבישי הדרום".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.