מה דעתכם?

רק ליהודי: ארנון סגל תרם כליה ועורר סערה

תמונה – דוברות בלינסון

תרם כליה וחטף: מתקפה ברשתות החברתיות נגד ארנון סגל, אחיו של הפרשן והעיתונאי עמית סגל, שתרם אמש כליה ליהודי בבית החולים, "בשעה טובה זכיתי אתמול להצטרף לרשימה ההולכת ומתארכת של החבר'ה הטובים – תורמי הכליה מארגון מתנת חיים".

ארנון סגל בן 43 תושב ירושלים ואב לשמונה, סיפר בראיון לאתר ynet שעורר סערה ברשת, על התנאי היחיד שביקש לפני שהחליט לתרום כליה: "מראש החלטתי לתרום לאדם שאני לא מכיר".

סגל הוסיף והסביר, "התנאי היחיד שלי היה שהכליה תלך ליהודי. זה העם שלי, וזו הקהילה שלי. אשתי עובדת כאחות בבית החולים שערי צדק ומטפלת בכולם, גם ביהודים וגם בערבים, אבל כשמדובר בחלק מגופי, אני רוצה לתרום אותו ליהודי. אני לא יודע מי זה יהיה. אני מכבד את כולם. כולנו אחים, וגם המריבות הן בתוך המשפחה".

עיתונאי "הארץ", אורי משגב זעם ותקף, "כך מנרמלים גזענות במסווה של אלטרואיזם. איך זה היה מתקבל לו הייתי מצהיר שהתנאי שלי לתרומה הוא שאיברי לא יושתלו בגופם של חרד"לים, מתנחלים או ביביסטים?".

כתב 'ערוץ 12' ציון נאנוס תקף, "פעם גזענים היו מתביישים. היום הם מצהירים על זה בגאווה. והוא עוד מצהיר ברצינות: ״אני מכבד את כולם״.

יו"ר מרצ לשעבר זהבה גלאון תקפה בחריפות, "גם שתי כליות לא מספיקות כדי לנקות את הרעל שזורם לו בגוף אז מה זה כבר משנה"


אמיר חצרוני תקף, "כמה מטורלל יכול להיות בן אדם בשביל לוותר על כליה מרצונו ועל הדרך להיות גזען ברמה כזו שיקבל יח"צ רע כשהוא מאבד בחינם איבר חשוב מהגוף? (הוא לא הסכים שהכליה תלך לערבי). אגב – הדרך הנכונה לקבל כליה, אם צריך, היא לקנות אותה מסיני כמו באלי אקספרס.

70 תגובות
התגובות המדורגות
החדשות ישנות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!