מסכימים איתו?

יהורם גאון תוקף: "להקת עורבים שדואה מעלינו בצרחות רע רע רע"

תמונה – ארכיון גלי צה"ל

הזמר יהורם גאון, מהיוצרים הגדולים של מדינת ישראל, יוצא במתקפה חריפה נגד התקשורת הישראלית שלטענתו מדווחת באופן מגמתי חדשות רעות לציבור הישראלי.

הפוסט המלא של יהורם גאון

"גלוי נאות, אני לא יכול בלי חדשות, זה טבע שני אצלי, עוד מן הימים שחדשות היו חדשות ושמהן למדתי מה באמת קורה, היום החדשות והפרשנויות הן רק אוסף של איומים צבאיים מבהילים עד אימה, מפולת כלכלית וקטסטרופה משפטית, להקת עורבים שדואה מעלינו בצרחות רע רע רע, הכול רע, מזל שעוד אפשר לנשום, כי עוד מעט יבשרו לנו בחדשות שגם החמצן נוטש לדובאי", לעג גאון לדיווחים על נטישת רופאים בכירים לחו"ל בעקבות החקיקה המשפטית.

גאון הוסיף, "דומה שיש היום תחרות היסטרית של כתבים שונים בעיקר הצבאיים של מי מביא חדשות יותר נוראות, לעם בציון. "החיזבאללה מחמש כבר ציוד התקפי המעיד על יציאה מיידית לקרב, "וזה הולך לקרות מיד, היום בערב, כבר מחר, לכל המאוחר מחרותים, עוד זה מדבר וזה בא, ובערוץ המתחרה מודיע הכתב הצבאי שבחיל האוויר עוד כמה מאות טייסים הודיעו שלא יגיעו לאימונים, כמה טייסים יש לנו בכלל אם כל יום נוטשים כמה מאות?. הכתבים הכלכליים מבשרים שהכלכלה צונחת אל מעמקי המעמקים "תהומות יכסומו ואנו יורדים במצולות כמו אָבן," בבתי החולים אין רופאים כולם בדרך החוצה, גם החולים בלבן נוטשים בשיירה עם אינפוזיות ביד, לבתי חולים בניקרגואה".

עוד תקף גאון, "הם כמו דוחפים האחד את השני הכתבים החרוצים שלנו, במרוץ אימתני על מי יגיע ראשון לבשר לעם, את גסיסתו המוחלטת של הרעיון הציוני. וכשאתה שומע פעם אתה נבהל ורוטט, בפעם השנייה רק רוטט, בפעם העשירית ששמעת שאין צה"ל ואין כסף ואין רופאים ואין הייטק, ולא נותר כבר כלום בארץ ובשדה התעופה מכבים את האור, אז אתה עובר בשלווה סטואית לתחנה אחרת כדי לראות סרט, שיזכיר לך שהארץ עוד עומדת במקום שעמדה לפני החדשות. זה גודש של קריסה ומפולת וצניחה ומעידה בכל שטח משטחי חיינו, עד שזה מפסיק להיות אמין, ונשמע סליחה על הביטוי מגמתי".

לסיום כתב גאון, "והלוואי שלא יקרה לנו חלילה סיפור ה"זאב זאב" ומשהו אמיתי ירד לנו על הראש וזה יתפוס אותנו לא מוכנים, כי נחשוב שזה רק חדשות ונמשיך לישון. תראו איך מן השמים מהתלים בנו במלחמת יום הכיפורים לא סיפרו לנו בחדשות מאומה, המודיעין לא דיווח דבר והייתה דממה ואיש לא ידע כלום, גם בצבא מסתבר לא ידעו הרבה והיינו שלווים, והופתענו בגלל פחות אינפורמציה. אוי כמה שהופתענו, לו רק ידעו שם למעלה האנשים המחליטים בִּזמן אמת, מה קורה באמת, אלפיים שמונה חיילים עוד היו מסתובבים בתוכנו ועימנו היום.

"מה שקורה לנו היום זה בדיוק ההיפך, נהר של אינפורמציה שגורם לציבור לחדול מלהאמין ולהרגיש כבר מן שלווה של קהות, ויש בי מחשבה אפיקורסית, אם היה אפשר להפסיק להתחרות, ועם עוצמה אולפנית אדירה, שיש להם שם בטלוויזיה, דווקא ללכת נגד הרוח, ונגד תכונות המדיה הדורשות סנסציות, ובצד חדשות אמיתיות באמת , להתחיל כבר לעודד את העם, להרגיע אותו, לתת בו כוחות ואור, ולא לדכא להפחיד את נשמתו ולהאפיל את חייו".

120 תגובות
התגובות המדורגות
החדשות ישנות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!