באזזנט

תמונה – פייסבוק קובי פרץ

"צר לי על ציפי"

קובי פרץ: "מעולם לא הוכח שהכלא כלי הרתעה יעיל ואפקטיבי"

הזמר קובי פרץ מתייחס לכניסת ציפי רפאלי לכלא בעקבות עבירות מס שביצעה לכאורה בעבור ביתה הדוגמנית בר רפאלי שתרצה עבודות שירות וקנס של מיליוני שקלים: "בראייתי, בעבודות שירות ש-בר תעשה למען הקהילה בבית חולים או דיון מוגן לדוגמה, יש תועלת אמיתית גדולה עשרות מונים יותר ועם צורך אמיתי שמשווע לידיים עובדות" / הפוסט המלא

הזמר הפופולרי קובי פרץ, שישב בעבר הלא רחוק בכלא על עבירות מס שביצע, מתייחס להסדר טיעון שחתמה הדוגמנית בר רפאלי שתרצה עבודות שירות ואמא ציפי רפאלי שתרצה 15 חודשי מאסר בפועל וקנס של מיליוני שקלים לרשויות המס.

בפוסט שפרסם קובי פרץ הוא קורא לממשלה לשקול את תרבות הכליאה בישראל: "אחת התמונות שלא אשכח לעולם"

https://www.facebook.com/kobiperetzofficial/photos/a.114070011963940/3083681375002774/?type=3&theater

"במהלך תפילות השבת, כיוונתי את מחשבותיי גם על ציפי רפאלי שבקרוב לצערי היא תשלח לתקופה ארוכה לבית האסורים. אני לא מכיר את משפחת רפאלי ואין לי כל קשר עם ציפי אבל אני לצערי יודע מה עובר לה במחשבות וליבי ומחשבותיי רק איתה ועם בני משפחתה."

"שאלו אותי רבים בשנה שחלפה, אם לא היה איפה ואיפה ביני לבין בר ולמה עליי נגזר מאסר בפועל ועליה לא. על זה שאני מזרחי משכונת מצוקה והיא ממשפחה אשכנזית משכונת יוקרה. והאמת? אחרי מה שעברתי על בשרי, אני לא מתעלם מהטענה, אבל לא מתעסק איתה כי לעניות דעתי, אסור לאף חברה, לשלול את החופש מאדם בגלל עברות מס. לא אני ולא ציפי, אולמרט ועשרות אלפי אסירים נוספים מידי שנה מסוכנים לחברה כשהפתרון היחידי הוא לגזול מאיתנו את הדבר היקר והבסיסי ביותר לכל אדם באשר הוא – חירותו."

עוד כותב פרץ: "בתי הכלא קיימים משחר ההיסטוריה ומעולם לא הוכח שהם כלי הרתעה יעיל ואפקטיבי. להיפך, לשלוח אדם לכלא ועוד כשאין הפרדה בין עברייני צווארון לבין לרוצחים ואנסים זה להשליך אדם נורמטיבי להשרדות שבה אין כללים מלבד לעשות הכל כדי להשאר בחיים ואכן לא מעט אסירים חוזרים שוב ושוב לבתי הכלא כשאין תוכניות שיקום, אין תמיכה ובעיקר אין את הדבר שבגינו נשלחים לשם – שיקום אמיתי."

בדרך לכלא: בר רפאלי ואמא חתמו על הסדר טיעון

עוד כותב פרץ: "אנחנו בעת הקורונה בה כל סדרי העולם משתנים, בתי החולים נמצאים בחזית וכולנו הזדעזענו ממחדל בתי האבות. אני קורא לממשלת ישראל ולרשויות אכיפת החוק לחשב מסלול מחדש ולחשוב באמת אם בצעד שהם נוקטים נגד אנשים נורמטיבים שעשו טעות בהשלכתם לכלא הוא מידתי!!! ואולי בהזדמנות זו גם לשקול מחדש את כל תרבות הכליאה ולדרוש שהיא תעשה רק במקרים שבהם יש מסוכנות אמיתית לחברה."

"בראייתי, בעבודות שירות ש-בר תעשה למען הקהילה בבית חולים או דיון מוגן לדוגמא יש תועלת אמיתית גדולה עשרות מונים יותר ועם צורך אמיתי שמשווע לידיים עובדות."

"צר לי על ציפי. אני מכאן יכול רק לחזק אותה ולשלוח לה חיבוק גדול. בסוף גם זה יעבור, היא תשחרר והחיים ימשיכו אבל הצלקות לצערי ישארו לעד. ואני לא אגיד לה להיות חזקה כי גם לאדם החזק ביותר מותר להשבר, לבכות ולהיות פשוט בן אנוש. שבוע טוב ובשורות טובות כל הישועות אמן ואמן", סיים קובי פרץ את הפוסט שזכה לאלפי שיתופים ולייקים.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
תם עידן ביבי?
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.