באזזנט

תמונה – אירנה נבזלין

בניגוד לתקנות?

רעיית השר אדלשטיין מגיבה: "בעלי הגיע לברך אותי, אשתו, אחרי 22:00"

אירנה נבזלין, רעייתו של שר הבריאות אדלשטיין מגיבה לסערת ברשתות החברתיות בעקבות הפרסום על מסיבת יום הולדת המונית שהתקיימה בביתו של השר רגע לאחר שהכריז על החמרת ההגבלות.

אירוע רב נדבקים? אירנה נבזלין, רעייתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין מגיבה לזעם ברשתות החברתיות, על הדיווח ב'כאן חדשות', כי ערכו מסיבת יום הולדת פרטית רבת משתתפים רגע לאחר שהכריז במסיבת עיתונאים על ההגבלות המחמירות החדשות של משרד הבריאות, בין היתר גם על ההגבלות על התקהלויות בבתים ל-20 איש בעקבות התפשטות הנגיף שנית.

בפוסט שפרסמה אירנה נבזלין הגיבה: "איני נוהגת לשתף את חיי הפרטיים, אבל כשישנה פגיעה כל כך בלתי הולמת באמת ובהגינות בסיסית כלשהי, אני חשה שחובה לחשוף את העובדות כהווייתן. הערב שודרה בכאן 11 כתבה מגמתית, עמוסת אי־דיוקים ועם חצאי עובדות, עובדות מסולפות ועד שקרים של ממש."

עוד כותבת נבזלין: "ביום חמישי שעבר, חגגתי יום הולדת פרטי בחצר בית. בניגוד לדברים ולהצגתם בכתבה, האירוע המצומצם נערך בחצר גדולת ממדים, ולא בתוך חלל סגור. הוזמנו פחות מחמישים אנשים, לשעה 18:00, בין השאר כדי שגם הכמות המצומצמת הזו, תתפזר על פני יותר שעות. מספר המוזמנים שהגיעו היו כארבעים. הם הונחו מראש לא להגיע במידה ויש להם תסמינים בריאותיים חשודים, אם באו במגע עם חולה קורונה וכיו"ב. בכניסה ובתוך החצר, הוצבו בקבוקי אלכוג'ל, סלסלות לחלוקת מסכות לכל מי שרוצה להחליף למסכה חדשה, והובהר לכולם לשמור על כללי הריחוק החברתי וההיגיינה."

"לאור ההחלטה לערוך אירוע כה מצומצם, נאלצתי לא להזמין כמה מהאנשים האהובים ביותר עליי. לרבות כל מי שנמצא בקבוצת סיכון או בגיל מבוגר, שלא הגיעו. כולל קרובי משפחה ואנשים אהובים, שמעולם לא נעדרו מיום הולדת שערכתי. אפילו אבי החורג, סבי וסבתי היקרים. לא הזמנו כל מי שעלול לעמוד בסכנה כלשהי. כאמור, עמדנו בכל ההנחיות והתקנות באופן המחמיר ביותר!"

"בניגוד לפרסום הדיבתי, אף אורח לא התבקש ולא חתם על הצהרת סודיות. זה מופרך. הניסיון למסגר את האייטם כ"המסיבה של יולי אדלשטיין" עלוב ועצוב במיוחד. אני אדם פרטי, שחגג באירוע מצומצם, באוויר הפתוח, על פי כל כלל מחמיר, עם חבריו. בעלי הגיע לברך אותי, אשתו, אחרי 22:00, בתום עוד יום עבודה מפרך למען בריאות הציבור והמלחמה בקורונה. הוא הגיע בשעה שרוב המוזמנים כבר עזבו את המקום."

עוד כותבת נבזלין: "מאותו הרגע, ניסו מי שניסו לדחוף את הנון־סיפור הזה לכל מערכת אפשרית. כמה מהמערכות הגדולות והרציניות בארץ בדקו אותו, וירדו ממנו. לא נדרש שום לחצים או תחינות, בפשטות – כשהאמת לצדך, והעיתונאים שמולך הם הגונים ועם שכל ישר, לא מפרסמים את שלא ראוי לפרסום. העיתונות החופשית בישראל צריכה להמשיך לעקוב, לבקר, להתריע. לחשוף כל איש ציבור שאינו עומד בסטנדרטים שהוא עצמו מציב לציבור. לצערי, לא מדובר בשום צורה במקרה כזה כאן. ודאי לא במיסגור מתלהם ושקרי כפי שראיתי אמש. זה בעיקר מעציב אותי. אלו העובדות כהווייתם, כעת גם אתם יודעים אותן."

לסיום כותבת רעיית השר: "בתמונה: תיעוד דרמטי ו״מפליל״ מהאירוע, לשיפוטכם. ושכולנו נדע ימים שמחים יותר"

איני נוהגת לשתף את חיי הפרטיים, אבל כשישנה פגיעה כל כך בלתי הולמת באמת ובהגינות בסיסית כלשהי, אני חשה שחובה לחשוף את…

Posted by ‎Irina Nevzlin – אירינה נבזלין‎ on Wednesday, July 8, 2020

שר הבריאות אדלשטיין הגיב לדיווחים: "מצטער לאכזב את כתבי הפייק-ניוז, אך האירוע שקיימתי לכבוד יום הולדתה של רעייתי היה בשטח פתוח – בו ניתן היה גם באותה העת לקיים אירועים לפי כל התקנות. הגבלה של 20 איש לגבי אירועים כאלה בשטח פתוח לא היתה קיימת, ולפיכך הכל בוצע לפי התקנות. רק בריאות."

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
תם עידן ביבי?
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.