דיון בטלפון

בית המשפט הורה ליאיר נתניהו: ״הסר את הציוצים״

תמונה – פרטי
אחרי שצייץ את פרטי פעילי המפגינים - ביהמ״ש הורה ליאיר נתניהו להסיר את הציוץ ולהימנע מהטרדת הפעילים. יאיר נתניהו הגיב: ״השופטת התעלמה מהקריאות לרצוח אותי״

בבית משפט השלום בירושלים התקיים לפני זמן קצר דיון בבקשה להוציא צו למניעת הטרדה מאיימת נגד בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו – יאיר נתניהו, שפרסם ביום חמישי האחרון את פרטיהם של חלק ממובילי המחאה נגד אביו וקרא לעוקביו להגיע לבתיהם. את הבקשה הגיש המפגין חיים שדמי, ממייסדי תנועת המחאה השנויה במחלוקת "Crime Minister".

עורך הדין גונן בן יצחק שייצג את פעילי "Crime Minister" טען בבית המשפט: "אנו נמצאים אחרי סוף שבוע של הטרדות בלתי פוסקות, איומים לבני המשפחה וכל זה משום שהמשיב הפיץ פרטים ובעצם קרא לבוא ולעשות בנו שפטים. ואם זה לא מספיק גם אחרי שהגשנו את הבקשה לצו זה לא הרתיע אותו מלזלזל בהליך המשפטי ולהמשיך להפיץ את הדברים האלו. מעבר לעובדה שיש למשיב מעל 88 אלף עוקבים בטוויטר הוא הפיץ את הדברים גם בפייסבוק ולפני דקות אחדות פורסם שפייסבוק הסירה את הפוסט הזה משום שלדעתה הוא נוגד את הכללים של פייסבוק. סביב הציוץ שלו נכתבו איומים כמו 'נעלה לבית שלהם ונשרוף אותם עם בני משפחותיהם' שהוא לא דרש להסיר או לגנות".

עורך דינו של יאיר נתניהו, יוסי כהן, טען בדיון כי יש לדחות את הטענות נגד יאיר נתניהו על הסף ואמר: "שלושת המבצעים הטעו את בית המשפט וגרמו לו להאמין שהם חשים מאוימים כביכול, למרות שכל מטרתם היא שימוש ציני בבית המשפט לשם קידום מטרותיהם הזרות. המשיבים פרסמו כמובן ברבים את דבר קיומו של הדיון וקראו לקהל 'מעריציהם' לבוא לדיון".

בשעות הבוקר קבע בית המשפט כי יאיר נתניהו לא מחויב להגיע לדיון, אך "עליו להיות זמין לכל שאלה בטלפון", כלשון השופטת.

השופטת, דורית פיינשטיין, הורתה כאמור היום ליאיר נתניהו למחוק את הציוץ שבו חשף את הפרטים ואמרה: ״ההליך למניעת הטרדה מאיימת הוא הליך צופה פני עתיד", כתבה השופטת, "ואף כי אני מורה למשיב להסיר את הפרסום מושא הבקשה, הרי שאין בכך להואיל שכן הפרסום הופץ שוב ושוב באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות.

נוכח העובדה שהמשיב לא סיפק הסברים בדיון לכוונתו בציוץ, לא גער בעוקבים שקראו לאלימות, ולא הסיר את הציוץ על אף השיח האלים שהוא עורר, הרי שקיים חשש כי המשיב יחזור ויטריד את המבקשים ויפגע הן בפרטיותם, והן בשלוות רוחם. על כן אני קובעת כי ניתן צו למניעת הטרדה מאיימת האוסר על המשיב לפרסם כל דבר שיש בו כדי להטריד את המבקשים הטרדה מאיימת לרבות פרטים אישיים שלהם, אף אם ניתן להשיג אותם במאמץ סביר".

זמן קצר לאחר הוראת השופטת, הגיב יאיר נתניהו בטוויטר וכתב: ‏״בעיקרון השופטת אמרה שעלי להסיר את הציוץ (וכך עשיתי). מדובר בציוץ בו העלתי צילום מסך מתוך רשם העמותות שגלוי לכל בחיפוש בגוגל. היא התעלמה לחלוטין מכל החומרים שעו״ד יוסי כהן הגיש לה על הקריאות שלהם לרצח כלפי, ולא נראה היה שזה מעניין אותה כלל״

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.