באזזנט

תמונה – יח״צ גל״צ

יפוטרו?

ח״כ יאיר גולן דורש ממפקד גל״צ להפסיק את העסקתם של אריאלי ולינור

חבר הכנסת יאיר גולן דורש ממפקד גל״צ להפסיק את העסקתם של השדרים קובי אריאלי ועירית לינור בטענה כי עודדו שנאה נגדו.

״אסור שתחנת רדיו צבאית תידרדר לשיח שיסוי, שנאה ואלימות״, כך מסיים ח״כ יאיר גולן את מכתבו ששלח למפקד גל״צ, לשר הביטחון ולרמטכ״ל, בו הוא דורש את הפסקת העסקתם של השדרים עירית לינור וקובי אריאלי.

לטענת גולן, אריאלי אמר בשידור כי הוא שונא אותו (את גולן), ועירית לינור אמרה כי מגיע לגולן שישנאו אותו. בהמשך דבריו מפרט גולן את תרומתו למדינה.

״בתאריך 02.09.2020 ערכו השדרנים עירית לינור וקובי אריאלי שיחה בתוכניתם ״המילה האחרונה״. במהלך השיחה אריאלי הצהיר שהוא שונא אותי, ובתגובה עירית לינור הצדיקה את תחושתו ואמרה ״מגיע ליאיר גולן שישנאו אותו״. כותב חבר הכנסת.

תמלול השיח מתוך השידור המדובר בגל״צ: קובי אריאלי: ״פה אני צריך להתוודות לפנייך ואת צריכה לפתור לי את זה. האיש הזה לא עשה לי שום דבר רע. אני לא מכיר אותו אישית. מבחינה פוליטית הוא שמאל. את מכירה אותי שאני פלורליסט ליברל. אני לא רוצה לנקוט במילה ״שנאה״ אבל יש לי רגשות איומים כלפיו. ועכשיו את צריכה להסביר לי מה ביאיר גולן הורג אותי. אני באמת לא לגמרי יודע. עכשיו ימים נוראים וחודש אלול. אני שונא בן אדם על לא דבר וזה פשוט הורג אותי״.

עירית לינור: ״לא לא לא, העניין עם יאיר גולן זה רק דבר אחד. זה עניין זיהוי התהליכים בטקס יום השואה במדי צה״ל. השווה את מדינת ישראלית הדמוקרטית היפה והמשגשגת המקסימה לגרמניה הנאצית ועד עצם היום הזה עושה שני דברים שאחד מהם יותר נתעב מהשני. אחד הוא טוען שלא הבנו, והוא לא אמר כלום אומר שהוא לא השווה לנאצים אלא לגרמניה שנת שנות ה-30. יש את הקטע שהוא אומר שהוא אומר שזה דבר עמוק ואתה לא הבנת. והקטע השני, בגלל שהוא הובן מצוין עד עצם היום הזה הוא לא אמר ״אמרתי שטות״ זה כי הוא חושב שהוא צדק. מי שמשווה אותך ואותי ואת ישראל ואת צה״ל ואת ממשלת ישראל לגרמניה הנאצית. קובי, עד יומך האחרון אתה רשאי לשנוא אותו כי מגיע לו״.

גולן כותב במכתב ששלח: ״כמי ששירת בצבא 38 שנה, כמי שפיקד על הצבא וכמי מי שסיכן את חייו פעם אחר פעם למען ביטחון המדינה, בלתי מתקבל על הדעת שאמירות מסוג זה יאמרו בתחנת רדיו צבאית. חופש הביטוי אינו חופש השיסוי.

אני דורש את הפסקת העסקתם לאלתר של עובדי תחנת הרדיו הצבאית שתקפו מפקד לשעבר של אותו הצבא, וכן התנצלות פומבית כלפי הביטויים הקשים שנשמעו כלפי באותה התוכנית״, מסיים חבר הכנסת.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.