באזזנט

תמונה – צילום ויקיפדיה

שכח מה זה להיות יהודי?

גיא פינס: "פולחן דתי ותפילה רוחנית לא חובה לעשות באופן המוני"

מגיש הטלוויזיה גיא פינס יוצא נגד הזעם הציבורי ברשתות החברתיות על איסור התקהלות בתפילות למרות האישור שניתן להפגנות בלפור: "הנסיון הפוליטי הצייצני להקביל בין חופש ההפגנה לחופש התפילה ההמונית בבתי הכנסת, הוא פרובוקציה ריקה מדף המסרים"

על רקע הזעם הציבורי על אישור היועמ"ש להמשיך בהפגנות בלפור נגד ראש הממשלה נתניהו, למרות הסגר והמגבלות החמורות שהוטלו על יד משרד הבריאות, איש הטלוויזיה גיא פינס מסעיר את הרשת לאחר שהבדיל בין תפילה להפגנה: "הנסיון הפוליטי הצייצני להקביל בין חופש ההפגנה לחופש התפילה ההמונית בבתי הכנסת, הוא פרובוקציה ריקה מדף המסרים. פולחן דתי ותפילה רוחנית לא חובה לעשות באופן המוני, ההיסטוריה של עמישראל מלאה בדוגמאות לעת משבר, בעוד מהות ההפגנה היא הדגמת כוחה של מחאת הרבים (לא חשוב מאיזה צד)"', צייץ פינס וספג מאות תגובות זועמות ביניהם העיתונאי שמעון ריקלין שהגיב: "גוי".

אושיית הרשת יבגני זרובינסקי הגיב לציוץ של פינס: "בטח כולם ישמרו על ההנחיות בסגר, לא לעבוד, לא לצאת מהבית, לא לחגוג עם המשפחה, ייכנסו לחובות ודיכאון כשבו זמנית הם רואים 10,000 מפגינים בכיכר."

גם העיתונאי גל"צ קובי אריאלי התייחס לאישור ההפגנות: "בסוף בסוף, אחרי כל הדיונים וההשוואות והכינוסים והחתונות, העימות מתדייק ומסתדר ועומד על אחת: הפגנות החילונים מול תפילות הדתיים. תשמעו סוד: על זה בדיוק אנחנו מתווכחים מההתחלה. עוד לפני הקורונה."

איש מפלגת העבודה יאיא פינק הגיב לפינס: "ליברלים" שלא מסוגלים להבין את חשיבותה של התפילה במניין, במדינה יהודית ודמוקרטית. מגוחך."

דובר ש"ס לשעבר איציק סודרי הגיב: "זה מה שקורה שכל כתב/שדר רכילות הופך פתאום להיות הוגה דעות/פובלציסט משל היה קרל מרקס. חזור לכור מחצבתך והבנתך ותמשיך להתעסק ולדרג כמה דרקונים הגרב של איזה סלב/ית בעוד איזה פרמיירה לגמר ריאליטי פח ואנטי חינוכי שיצרתם"

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.