באזזנט

קרדיט תמונה: לשכת רה"מ

לך? לבחירות

אבנר נתניהו: "כולנו כאן באותה הסירה ואני לא שוכח את זה לרגע"

אבנר נתניהו שלא מרבה להתבטאות ברשתות החברתיות יוצא נגד קמפיין השמאל הקורא לרה"מ נתניהו להתפטר וללכת: "המילה הזאת, "לך", לא תורמת בכלל לתחושת אחדות ומבטאת זלזול בכללי המשחק הדמוקרטיים". הפוסט המלא והתגובות

אבנר נתניהו, בנו השקט של רה"מ מתיייחס לקמפיין השמאל 'לך', הקורא לנתניהו להתפטר וללכת: "ביום האחרון אני רואה בפיד שלי המון "לך" שחור שמוצמדים לתמונות פרופיל, עוד חבר ועוד זוג שפגשתי בטיול ועוד מישהו מהלימודים. "הגיוני בסך הכול, גדלתי "במסגרות של שמאלנים"; למדתי בליד"ה, שירתתי במודיעין ואני לומד באוניברסיטה העברית".

אבנר מוסיף: "כשהטרנד הזה נהיה נפוץ בחודשים האחרונים, הטון המצווה הזה, כאילו לגיטימי לומר למי שבחרו בו באופן ישיר אני ועוד 1,352,448 איש נוספים (ועוד 867,979 שהצביעו לו באופן עקיף) ללכת הביתה, כאילו ההצבעה שלנו לא נחשבת – בדרך כלל אני שומר את התסכול הזה לעצמי.

'אתה לא אובייקטיבי ולכן לא לגיטימי שתביע את דעתך', אומרים/רומזים לי (כאילו שמישהו אובייקטיבי, כאילו שהקול בבחירות וחופש הביטוי מותנים באובייקטיביות). חלק אומרים שזה "לא כדאי לי". טוב, נו. אבל אלה לא רק התחושות שלי שעומדות על הפרק".

עוד כותב אבנר: "לא אגיד "לכו אתם", כולנו כאן באותה הסירה ואני לא שוכח את זה לרגע. לכולם אכפת מהמצב כאן, כל אחד בדרכו ולפי השקפתו". מתסכל אותי הביטול של דעתי ועוד רבים אחרים מכל המקומות והגילאים שחלקם חושבים זאת בסתר. המילה הזאת, "לך", לא תורמת בכלל לתחושת אחדות ומבטאת זלזול בכללי המשחק הדמוקרטיים. למחות ולא להסכים זה בסדר גמור והכרחי בדמוקרטיה, אבל יש דרך להחליף שלטון בדמוקרטיה וקוראים לה קלפי."

לסיום כותב אבנר: "אז אולי לפחות תוסיפו אחרי המילה "לך" את המילה "לבחירות", גם אם זה אומר שהעם יחליט שהוא דווקא יישאר".

יריב אופנהיימר תקף: "מסרב להתרגש מדבריו ה-״מלטפים״ של אבנר וממשחקי השוטר הטוב והשוטר הרע שהוא משחק עם יאיר. הוא חלק מתוחכם מההסתה, מהקיטוב, ומהקמפיין של אביו. לא נחבא אל הכלים, אלא שחקן בעצמו."

דפני ליף, ממנהיגות מחאת המליקי ברוטשילד לשעבר יצאה להגנת אבנר נתניהו: "סליחה, באמת סליחה. אבל לדבר על אבנר נתניהו זה לא לרוונטי. להגן על אבא שלך זה אנושי. להביע את דעתך זה לגיטימי ואני חושבת שזו פשוט פניה מיותרת לחלוטין. יש דברים רציניים על הפרק לדבר עליהם ולדרוש עליהם דין, חשבון ושינוי מהותי."

אבנר נתניהו תודה.

Posted by ‎מיכאל מיכה בחבוט‎ on Tuesday, September 29, 2020

הגיבו והשפיעו
פיד באזזנט

המיליונים לדרוקר

לפני 6 שעות

תיעוד ראשוני

לפני 5 ימים
נקראות עכשיו
  LIVE

המיליונים לדרוקר

לפני 6 שעות

תיעוד ראשוני

לפני 5 ימים

נקלט במצלמות

לפני 6 ימים

למרות פגישת בנט-ביידן

לפני 6 ימים

הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם

מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.