באזזנט

תמונה – ארכיון כאן חינוכית

"אני מרוקאי"

בוקי נאה: "אני מחכה בכיליון עיניים להסכם כזה עם מרוקו"

איש התקשורת בוקי נאה מסתבך ברשתות החברתיות בעקבות בדיחה שפרסם על רקע הסכמי השלום עם סודן. בעקבות התגובות הזועמות תיקן נאה את הפוסט.

כתב הפלילים לשעבר בוקי נאה מסעיר את הרשתות החברתיות בעקבות בדיחה שסיפר על רקע הסכמי השלום עם סודן: "בהסכם ישראל-סודן כתוב שמחזירים את כל הסודנים הביתה לסודן. אני מחכה בכליון עיניים להסכם כזה עם מרוקו", כתב נאה בהומור.

בעקבות מאות תגובות זועמות בטענה לגזענות תיקן נאה את הפוסט: "(אחלה בדיחה- לפני ששולפים סכינים וקוראים לי גזען) בהסכם ישראל-סודן כתוב שמחזירים את כל הסודנים הביתה לסודן. אני מחכה בכליון עיניים להסכם כזה עם מרוקו. (בדיחה) (אני מרוקאי)(רק על המרוקאים אסור לספר בדיחות? נפגעים העדינים הלפלפים- כאפרה עליהם)(יאלללללההה אשכבר להתחיל לקלל אותי)"

הגולשים ברשת לא אהבו את הבדיחה של נאה ותקפו. יאיר נתניהו הגיב: "תראו מה כתב בוקי נאה, זה שקרא בעבר לדקור אותי עם סכין!"

קרן הגיבה: "באתי מבית מרוקאי.אפילו די פרימיטיבי.בית כזה פשוט.לא משהו מיוחד.אבל בניגוד אלייך בית עם חינוך שאתה ורבים כמוך לא זכו בו. בבית שלי לימדו על אהבת האדם, על קבלה והכלה של כל אדם.ההורים שלי דיברו בהתרגשות על ארץ ישראל יפה, קדושה, ארץ שבה יש מקום לכל היהודים באשר הם.ארץ של מיזוג גלויות ועל כן ביתנו היה תמיד פתוח לרווחה. לכולם. לא דיברנו על פולנים/גרמנים/ פרסים/ מרוקאים/ עיראקים וכו.כל יהודי הוא קודש. בוקי לא נאה.בכלל."

מנגד הגולשת ענת הגיבה בהבנה: "על כל עדה מותר לספר בדיחות רק על המרוקאים אסור? זה קצת מוגזם לא?! אלפי ירידות ובדיחות על גפילטע פיש ואשכנזים , באמת, קצת הומור"

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.