קרדיט תמונה: אינסטגרם נויה בר

בעד או נגד

נוי בר: למה לא לדחות את פורים?

עודכן: 15.02.21 בשעה 16:28
ראשי >

נוי בר, בת זוגתו של אבנר נתניהו, וראש אגף ההסברה בתנועת "אם תרצו", מסעירה את הרשת לאחר שהציעה לדחות את חג הפורים עקב נגיף הקורונה: "‏למה הרבנות הראשית לא יכולה לקבל החלטה לדחות את פורים במספר שבועות? למה ״זה לא עובד ככה״? חיי אדם לא חשובים יותר מציון הפיכת הפור? מתנצלת על הגישה החילונית מדי שעלולה להצטייר, אני משתדלת לחשוב בהיגיון", כתבה נוי והסעירה את רשת הטוויטר.

בעקבות התגובות הלועגות שקיבלה כתבה נוי: "‏אני מוצאת את הזלזול בתגובות ובריטוויטים מעניין: ״איזו הזויה, איך אפשר להזיז חג, זה הרי חוק פיזיקלי בדיוק כמו השלישי של ניוטון״. נסו פעם לראות את המציאות שמעבר למסורת ולאמונה. רק לרגע. שמחה על מי שבחר לקיים דיון כנה ועמוק."

העיתונאי ינון מגל התגייס להסברה וכתב: "‏‎כל הסיפור של פורים הוא הפור שנפל על תאריך מסויים ונצחון האלוקים על הפור באותו תאריך. זה בערך כמו שתבקשי להוציא מפסח את המצות ולאכול לחם ‏‎המן מנסה להוכיח שהפור, הגורל, יותר חזק מהתכנון האלוקי ושהפור המזל יכריע את עם ישראל ואת הקדוש ברוך הוא. זה בעצם מאבק בין הסדר לכאוס והכל מתנקז לתאריך ספציפי שהוא פורים"

הקומיקאי נדב אבוקסיס צחק: "‏‎לחגוג את פורים בפסח! סטארטאפ גאוני! ״אמא הכינה לכם משלוח מנות. יש פה עוגיות בוטנים, עוגיות קוקוס ומופלטה. הבית כשר, כן?".

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים
הרשת זועמת: יהודי חוטף סטירה ברכבת הקלה

אנטישמיות בבית

זעם ברשת על נאומו של מנכ"ל פייזר בטקס העצמאות

מה דעתכם?

עושה באזז

הרשת זועמת: יהודי חוטף סטירה ברכבת הקלה

אנטישמיות בבית

זעם ברשת על נאומו של מנכ"ל פייזר בטקס העצמאות

מה דעתכם?

צפו: שירה איסקוב ועדי גוזי הדליקו משואה

עצמאות שמח ישראל

תיעוד: צעקות על רה"מ נתניהו בטקס הזיכרון

"תתבייש"

יאיר לפיד: "הנופלים לא מתו בשביל שישראל תיראה ככה"

שכול ופוליטיקה

תיעוד: צעקות על יאיר גולן בטקס זיכרון

כמעט רמטכ"ל

מרגש: הנאום המרטיט של הרמטכ"ל כוכבי

יהי זכרם ברוך

יעלון לעמית סגל: "אתה מחפש בערימות"

יעלון vs סגל