באזזנט

תמונה – אינסטגרם נויה בר

בעד או נגד

נוי בר: למה לא לדחות את פורים?

נוי בר, בת זוגתו של אבנר נתניהו, וראש אגף ההסברה בתנועת "אם תרצו", מסעירה את הרשת לאחר שהציעה לדחות את חג הפורים עקב נגיף הקורונה: "‏למה הרבנות הראשית לא יכולה לקבל החלטה לדחות את פורים במספר שבועות? למה ״זה לא עובד ככה״? חיי אדם לא חשובים יותר מציון הפיכת הפור? מתנצלת על הגישה החילונית מדי שעלולה להצטייר, אני משתדלת לחשוב בהיגיון", כתבה נוי והסעירה את רשת הטוויטר.

בעקבות התגובות הלועגות שקיבלה כתבה נוי: "‏אני מוצאת את הזלזול בתגובות ובריטוויטים מעניין: ״איזו הזויה, איך אפשר להזיז חג, זה הרי חוק פיזיקלי בדיוק כמו השלישי של ניוטון״. נסו פעם לראות את המציאות שמעבר למסורת ולאמונה. רק לרגע. שמחה על מי שבחר לקיים דיון כנה ועמוק."

העיתונאי ינון מגל התגייס להסברה וכתב: "‏‎כל הסיפור של פורים הוא הפור שנפל על תאריך מסויים ונצחון האלוקים על הפור באותו תאריך. זה בערך כמו שתבקשי להוציא מפסח את המצות ולאכול לחם ‏‎המן מנסה להוכיח שהפור, הגורל, יותר חזק מהתכנון האלוקי ושהפור המזל יכריע את עם ישראל ואת הקדוש ברוך הוא. זה בעצם מאבק בין הסדר לכאוס והכל מתנקז לתאריך ספציפי שהוא פורים"

הקומיקאי נדב אבוקסיס צחק: "‏‎לחגוג את פורים בפסח! סטארטאפ גאוני! ״אמא הכינה לכם משלוח מנות. יש פה עוגיות בוטנים, עוגיות קוקוס ומופלטה. הבית כשר, כן?".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.