באזזנט

תמונה – קורין גדעון אינסטגרם

בהלה באינסטגרם

קורין גדעון בדמעות: "פחדתי פחד מוות"

אושיית הרשת קורין גדעון מספרת בדמעות על הבהלה בזמן האזעקות בתל אביב: "הערב בכיתי מפחד על החיים שלה. פחדתי פחד מוות."

בדיוק הרדמתי את התינוקת שלי כשנשמעה האזעקה. חילי לא היה בבית. אין לנו ממד בדירה וגם לא בבניין. מרוב ההלם תפסתי את אלונה בידיים ורצתי החוצה בלי נעליים ובלי טלפון. זה רק אני והיא ואין שום מקום שיגן עלינו עכשיו והאזעקה ממשיכה ואני יודעת שאין לנו הרבה זמן. ירדתי לקומה למטה ונדחסנו כל הדיירים לפינה בחדר מדרגות שנראתה לנו הכי פנימית.

אלונה היא התינוקת היחידה בבניין וזה היה כל כך מרגש איך באופן טבעי השכנים הכניסו אותנו הכי הכי פנימה וגוננו על שתינו. לפתתי אותה חזק, אמרתי לה שוב ושוב הכל בסדר הכל בסדר אבל כולי רעדתי. שכנה שאני אפילו לא יודעת איך קוראים לה ליטפה לי את היד. ואז נשמעים הבומים והם ממש קרובים וכל בום מכווץ אותי עוד יותר על הילדה הקטנה שלי שלא מפסיקה לבכות ואני איתה. ואז מריחים ריח של אבק שריפה במדרגות ואני מבינה כמה זה אמיתי וקרוב. תודה לאל חילי הגיע בריצה לבניין ולקח ממני את אלונה ואז מיד עוד אזעקה, עוד מטח. ואני מתפרקת לגמרי ושמה ידיים על האוזניים רק כדי לא לשמוע את האזעקה המפחידה כל כך ואני לא מפסיקה להתפלל לאלוהים. בבקשה תגן עלינו, בבקשה תגן לפחות על הבת שלי. שלושה חודשים היא חיה בעולם הזה- מה היא עשתה שמגיע לה לעבור את זה?

בהפוגה הבאה, בלי לדעת כמה זמן היא תימשך, החלטנו לעבור למקלט ברחוב הסמוך כי בחדר המדרגות לא באמת בטוח. עליתי מהר הביתה ואספתי כמה חפצים, מה שראיתי. שמיכה לאלונה ובקבוק מים וכפכפים. רצנו באמוק למקלט- אני עם הדברים וחילי עם אלונה. ואז באמצע הדרך עוד אזעקה. אנשים רצים איתנו ברחוב ואני צורחת ״לאן??? לאן הולכים?!״.

בחיים לא הייתי שם. הם קוראים לי לבוא ואני רצה אחריהם ומסתכלת על חילי רץ עם הקטנה שלנו ולמרות שהוא צועק לי שהכל בסדר אני רואה בעיניים שלו שהוא מפחד. עכשיו אנחנו כאן במקלט. אין לנו כלום אבל יש לנו הכל. לפחות פה בטוח.
כל הערב ההזוי הזה אני אומרת לעצמי בבקשה שאלונה קטנה מדי בשביל לזכור וכל הזמן אני חושבת על כל האנשים שחיים את המציאות המטורפת הזאת כל כך הרבה שנים. איך?!???? איך אפשר????? אני לא מסוגלת בכלל לדמיין מה אתם עוברים שם. והאנשים שאיבדו את חייהם. הלוואי שהשקט יחזור. תשמרו על עצמכם. ובבקשה אם יש מישהו שיכול לתרגם את זה לאנגלית, אני לא במצב כרגע, צריך שכל העולם ידע את האמת!

https://twitter.com/MatanAlcalay/status/1392208272887791627/photo/1

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.