באזזנט

תמונה – Pexels

התפרצות בממלכה

סערה בבריטניה: האם ביצי שוקולד קינדר גרמו להתפרצות סלמונלה?

חשש בבריטניה הערב מהתפרצות רחבה של סלמנונלה, זאת לאחר שרשות תקני המזון הבריטית הודיעה כי יש קשר פוטנציאלי בין ביצי הפתעה של קינדר לבין התפרצות סלמנולה בממלכה.

הרשות הזהירה בהודעתה את הציבור מצריכתן ועד כה דווחו כ-60 מקרים, רובם ילדים בני חמש ומטה.

חברת פררו, מי שמייצרת את ביצי השוקולד הידועות של קינדר, מיהרה להוציא הוראה לצרכנים להימנע ממאכל של ביצי השוקולד והחלה לבצע איסוף של המשלוחים הבעייתיים לכאורה שיוצרו בבלגיה.

בנוסף הצהירה חברת פררו בהודעה לתקשורת כי החברה משתפת פעולה עם הרשויות בנוגע לקשר אפשרי למקרי הסלמונלה, זאת למרות שהם טרם מצאו מוצרים מודבקים בבדיקות שערכו.

"אנו מתייחסים ברצינות רבה לענייני בטיחות מזון ומתנצלים בכנות על עניין זה".

בין תסמיני הסלמונלה נמנים כאבי בטן חזקים, בחילות, הקאות וחום. התסמינים עוברים לרוב לאחר מספר ימים אך לעיתים הסימפטומים מחמירים ויש צורך באשפוז בבית חולים, במיוחד אצל צעירים עם מערכת חיסונית מוחלשת.

האיסוף הנוכחי מגיע רק שבועיים לפני חג הפסחא בו נהוג לאכול ביצי שוקולד, כך שמדובר במכה לא פשוטה לחברת פררו.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.