"אף אחד לא יטיף לי""

גנץ פונה לנתניהו: "הגענו לרגע האמת"

תמונה – כחול לבן
על אף הדיווחים להצהרה דרמטית, ח"כ גנץ פנה בנאומו לנתניהו והמשיך בקו הפשרני במטרה להגיע לסיכומים עם הליכוד - עמית סגל: "זה לא נאום התקפה, זה נאום הגנה". צפו

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, בהצהרה לתקשורת ממשיך לכיוון ממשלת אחדות ולא מרפה, קורא לנתניהו: "אזרחי ישראל מצפים משנינו להכרעה".

על אף הדיווחים להצהרה דרמטית, גנץ המשיך בקו הפשרני במטרה להגיע לסיכומים עם הליכוד – שעות ספורות לפני פקיעת המנדט שקיבל מהנשיא להקמת ממשלה. "מי שרואה את עצמו מנהיג את המדינה הזו והעם הזה, חייב להוכיח בכל עת שהוא יכול לעמוד כקיר פלדה מול כל לחץ, מול כל אתגר ומול כל איום", פתח גנץ את דבריו.

"אף אחד לא יטיף לי מוסר על פוליטיקה"

שותפו של גנץ לשעבר, ח"כ יאיר לפיד צייץ במהלך נאומו: "ממשלת חירום אינה ממשלה מנופחת בזבזנית ומבישה של 34 שרים. לאנשים אין מה לאכול והם מחלקים לעצמם כסאות ומשרדים. מי שמדבר על תחושת חירום לא יכול להשאיר את ליצמן במשרד הבריאות, לוותר על משרד האוצר ולהכנע ללא תנאי לראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום חמורים שמנסה לפרק את הדמוקרטיה הישראלית."

על 3 מערכות הבחירות אמר גנץ: "קיבלתי מכם את הגיבוי לעשות את מה שהמדינה צריכה ולא להתקפל מול לחצים, גידופים ואיומים משום צד. 3 בחירות נסו את שיטת הלחצים הזו והיא לא הצליחה. אני ממליץ לאף אחד שלא להמשיך ולנסות אותי".

גנץ התייחס להקמת ממשלת החירום: "היו לי שתי אופציות: לגרור את ישראל למערכת בחירות רביעיות או לצעוד להקמת ממשלת חירום. לא רציתי שכחול-לבן תתפרק, אבל המשכתי קדימה כי עבורי ישראל היא לפני הכול. נתניהו הבין שהוא לא יכול למשול לבד".

על המו"מ עם הליכוד אמר גנץ כי בשעות האחרונות ניהלו הצוותים דיונים קדחתניים על המחלוקות שנותרו ואף הוחלפה טיוטת הסכם, גם בנושא הרכב הועדה למינוי השופטים, וגם בנושא הסעיף שיעזור לנתניהו במידה ובג"ץ יפסול אותו מהאפשרות להרכבת ממשלה.

"בשעה הזו אף אחד לא יטיף לי על פוליטיקה, אף אחד לא ינזוף בי על כך שבחרתי לטובת אזרחי המדינה על טובתי האישית ולא יזיז אותי מילימטר שטובת המדינה לפני הכל. ישראל זקוקה לממשלת חירום לאומית ומייד".

"נתניהו הגענו לרגע האמת", סיים גנץ את נאומו, "אזרחי ישראל מצפים משנינו להגיע להכרעות קשות שנחליט בשעת החירום ההיסטורית הזו".

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!