עוצר במימונה

נגיף הקורונה: 130 מתים, דיונים על חזרה לשגרה

תמונה – צילום: דוברות מד"א
בממשלה ידונו על חזרה לשגרת המשק בהדרגה, כאשר במוקד מחלוקות בין משרד הבריאות ומשרד האוצר על השלבים: אם יעלו מספר העובדים או שתותר פתיחת מכוני יופי ומספרות. כל זאת על רקע יום הזיכרון והעצמאות שמתקרבים

התפשטות הקורונה ממשיכה בישראל לאחר שביממה האחרונה במהלך שביעי של פסח נפטרו מהנגיף חמישה, ובכך מספר המתים עלה ל-126. בהמשך היום נפטרו 4.

בת 71 נפטרה ביממה האחרונה בבית החולים פוריה שבטבריה, בן 90 בבית החולים שערי צדק, בן 78 בהדסה עין כרם, בת 82 בסורוקה, ובן 94 בבית החולים מאיר בכפר סבא. על פי דיווחי בתי החולים, המטופלים סבלו ממחלות רקע רבות.

על פי נתוני משרד הבריאות, מספר הנדבקים מקורונה בישראל עלה ל-12,000 מתוכם 180 במצב קשה שמהם 133 מונשמים.

2,563 חולים החלימו ושוחררו לבתיהם.

קניונים או מספרות? דיונים על חזרת המשק לפעילות

בתוך כך, בממשלה יתקיימו דיונים החל ממחר על הקלות במשק שיצאו לפועל בהדרגה. הדיונים יתמקדו במידת ההקלות ואם ניתן יהיה לפתוח מכוני יופי ומספרות. על פי הדיווחים, גם בזמן ההקלות משרד הבריאות ימליץ להישאר בבתים למי שמעל גיל 65.

במשרד האוצר תומכים בפתיחה חלקית של מספרות ומכוני יופי, תחת מגבלות וחבישת מסכות וכפפות. במשרד הבריאות מתנגדים עקב המרחק והקרבה הגבוהה בין האנשים, ובממשלה יצטרכו להכריע.

על פי דיווח בחברת החדשות, באוצר הגישה היא שיש להקל על המשק ולהתחיל לפתוח בהדרגה עסקים קטנים, וכך גם עמדתו של יועצו של רה"מ אבי שמחון. במשרד הכלכלה מרחיקים יותר ומביעים את עמדתם לפתיחת הקניונים. ההתנגדות נמצאת במשרד הבריאות שדורשים קודם להעלות מספר עובדים במקומות עבודה שלא נסגרו.

הדיונים יתקיימו על רקע יום הזיכרון ויום העצמאות שיתקיימו בעוד כשבועיים.

כזכור, הסגר שהחל בערב חג יסתיים מחר בבוקר בשעה 5:00 והתחבורה הציבורית צפויה לחזור לפעילות בין הערים.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.