באזזנט

תמונה – דוברות המשטרה

תיעוד משטרתי

תיעוד: נתפס ללא מסיכה ונמלט

על רקע הטענות לאלימות שוטרים נגד אזרחים, מפרסמת המשטרה תיעוד ממרדף משטרתי קצר אחרי גבר שנתפס ללא מסיכה וניסה להימלט. צפו בתיעוד

אכיפת קורונה: גבר צעיר שנתפס במרכז הארץ כשהוא ללא מסיכה, ניסה להימלט מהשוטר ונעצר לאחר מרדף קצר. מאז תחילת משבר הקורונה, ניתנו למעלה מ-56,000 דו"חות בגין אי עטיית מסיכה במרחב הציבורי. הבוקר אושר כנסת, העלאת הקנס על אי חבישת מסיכה ל-500 שקלים.

ברוב המוחלט של המקרים בהם מבוצעת אכיפה בגין אי עטית מסיכה, השוטרים זוכים לשיתוף פעולה מלא מצד האזרח. לצד זאת, במיעוטם נתקלים השוטרים באזרחים אשר מתנגדים לאכיפה ומנסים להכשילה, בין היתר, ע"י סירוב להזדהות, בריחה מהשוטר, התנגדות לעיכוב ו\או מעצר, תקיפת השוטר וכיו"ב. במקרים חריגים אלו לשוטר קיימת סמכות בחוק לעיכוב ו\או מעצר לפי העניין, וככל שההתנגדות נמשכת הוא מוסמך להשתמש בכוח סביר להשלמתו כחוק.

צפו: טייזר ואגרופים לצעיר שסירב להזדהות

מהמשטרה נמסר: אנו קוראים לציבור להקפיד על קיום התקנות ולעטות מסיכה על הפנים במרחב הציבורי, להישמע להוראות השוטרים ולהזדהות בפני שוטרים כחוק, להימנע מביצוע עבירות פליליות במהלך האכיפה או מניסיונות להכשילה, הכול למען הבריאות של כולנו ובכדי שיחד נבלום את התפשטות הנגיף.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.