באזזנט

תמונה – אינטרנט

סוף העולם

האם אסטרואיד עצום יפגע בכדור הארץ בקרוב?

אסטרואיד עצום בשם אפופיס(אל החשיכה והרשע במיתולוגיה המצרית) צובר מהירות במסעו אל עבר כדור הארץ וצפוי לפגוע בו כבר בשנת 2068.

אסטרואיד אפופיס עושה ברגעים אלו את דרכו לעבר כדור הארץ, הזיהוי הראשוני של האסטרואיד בוצע על ידי חברת SpaceX בבעלות אילון מאסק לפני למעלה מחודשיים, מאסק אומר "שם נפלא(לאסטרואיד), לא הייתי חושש מהאסטרואיד הספציפי הזה אבל בסופו של דבר אסטרואיד גדול יפגע בכדור הארץ וכרגע אין לנו שום הגנה"

האם אסטרואיד עצום יפגע בכדור הארץ בקרוב?

"בסופו של דבר אסטרואיד עצום יפגע באנושות ולא תהיה לנו דרך להתגונן מפניו", כך על פי תחזיותיו של מנכ"ל חברת SpaceX אילון מאסק. אסטרואיד אפופיס יחלוף קרוב בצורה מסוכנת לכדור הארץ במרחק של כ-31,000 ק"מ מעל פני הקרקע. במונחים של כוכבי לכת זה קרוב עד מאוד, לצורך השוואה המרחק בין כדור הארץ לירח עומד על 384,400 ק"מ. כלומר אפופיס יחולף על פני כדור הארץ קרוב פי 12.5 כמעט מאשר הירח.

אבל מה יקרה קודם לכן בשנת 2029?

בתאריך ה-13 באפריל של שנת 2029 כתם אור יחצה את השמיים ויהפוך לבהיר יותר ומהיר יותר. בשלב מסויים זה יראה אף גדול יותר מגודלו של ירח מלא ויהיה בהיר אף יותר מהכוכבים.

אבל זה לא יהיה מטוס או לווין, זה יהיה אסטרואיד ברוחב של כ-335 מטרים בשם אפופיס שיחלוף קרוב אך בבטחה את כדור הארץ.

מדענים רבים מצפים למעבר של אפופיס בשנת 2029 כדי לחקור אותו מקרוב. מרינה ברוזוביק, מדענית רדאר בנאס"א(NASA) אומרת "אנו נבחן את האסטרואיד גם באמצעים אופטיים כמו טלסקופים וגם באמצעות מערכות רדאר, כך נוכל למפות את האסטרואיד ושיטחו לרמת דיוק של מטרים בודדים. זהו מצב מאוד נדיר שבוא אסטרואיד בגודל כזה עובר כל כך קרוב לגדור הארץ".

כך על פי התחזיות אפופיס נראה

אסטרואיד אפופיס יראה בעצם כמו כוכב מואר בתנועה, הוא יראה לראשונה לצופים בעין בלתי מזויינת בחציו הדרומי של כדור הארץ מעל חופה המזרחי של אוסטרליה נע לכיוון מערב.

משם הוא ימשיך מערבה מעל האוקיינוס ההודי והאטלנטי עד שיגיע למזרח ארה"ב ומשם ימשיך מערב בחזרה לכיוון אפריקה.

על פי החישובים הנוכחיים ישנו סיכוי נמוך מאוד שאפופיס אל החשיכה והרשע יפגע בכדור הארץ, הסבירות נמוכה מסיכוי של 1 ל-100,000 שאכן האסטרואיד יפגע בכדור הארץ אבל חישובים עתידיים של מיקומו והסתברות הפגיעה שלו באסטרואידים אחרים בדרכו אלינו יכולה לשנות זאת.

אפופיס הוא אחד מבין כ-2000 אסטרואידים ידועים כיום ונכון לרגע כתיבת שורות אלו הוא המסוכן ביותר מבינהם.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.