מזרח תיכון מתחדש

ארכיון אבי אוחיון לע"מ

היסטוריה: איחוד האמירויות מנרמלת יחסים עם ישראל

במקביל לנטישת ראש הממשלה נתניהו את הדיון בקבינט הקורונה, בארה"ב מדווחים על הסכם שנחתם בין ישראל לאיחוד האמירויות בתיווך אמריקני על נרמול היחסים בין המדינות בתמורה להקפאת תוכנית הסיפוח. הנשיא טראמפ צייץ: "הסכם היסטורי"
באזזנט >
17:58 | 13.08.20

הסכם היסטורי: מדינת ישראל ואיחוד האמירויות הערבית חתמו על הסכם לנרמול היחסים בין המדינות ככל הנראה בתמורה להקפאת הסיפוח.

https://twitter.com/HSajwanization/status/1293926944514486277?s=20

הסיפורים הכי מעניינים אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

ראש הממשלה נתניהו: "יום היסטורי". נשיא ארה"ב טראמפ צייץ בטוויטר: "פריצת דרך אדירה היום! הסכם שלום היסטורי בין שני ידידינו הגדולים, ישראל ואיחוד האמירויות!"

איוונקה טראמפ ברכה על ההסכם: "פריצת דרך היסטורית עם ההכרזה על הסכם שלום בין ישראל לאיחוד האמירויות! מזל טוב לתושבי שתי המדינות והאזור!"

לשכת ראש הממשלה נתניהו בתגובה: "ראש הממשלה נתניהו שוחח עם שר הביטחון גנץ ושר החוץ אשכנזי ועידכן אותם בהסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לאיחוד האמירויות"

העיתונאי שמעון ריקלין זעם: "שלום לראש הממשלה. ביאסת. אתה יודע ואנחנו יודעים שיש כבר שיתוף פעולה מלא עם איחוד האמירויות. לכן הכותרת של נירמול היחסים איתם זו בדיחה. אבל ריבונות. זו הזדמנות של פעם בדור. שוב האכלת אותנו זובור בנושא הריבונות. אנחנו איתך כל הדרך בעוול שעושים לך. ואתה לא מקדם שום נושא ימני. עד מתי"

העיתונאי עמית סגל התייחס לפרסומים: "אם הדיווח ברויטרס נכון, המסקנה היחידה היא שאחרי שנה של הבטחות, נתניהו נכנע בנושא החלת הריבונות. במשרד אינטרסים במפרץ ינוחם"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram