מרתיח ומקומם

צפו: מה ערבים עונים ל'שאלת המיליון': למה לרצוח יהודים

תמונה – דוברות המשטרה
מאז הקמת מדינת ישראל, קיימת מחלוקת עקרונית בסוגיה - מה מביא את הערבים לבצע פיגועים נגד יהודים. האם זו השנאה המושרשת נגד יהודים, כדת, כעיקרון, כאידיאולוגיה - עמדה די ברורה לכאורה לכל מי שמכיר את דת האיסלאם. לעומת השמאל בישראל, הרואה במדינה כגוף כובש, ועל כן מקבל את תיזת הערבים על התקוממות נוכח היותם מיעוט נכבש אשר מבטא באמצעות הפיגועים את תיסכולו מהמצב. כתבה של כאן 11 מעוררת סערה, אחר שנגעה בעצב החשוף של השאלה המהותית הזו

תחת הכותרת "מה גורם לצעיר ערבי לקחת סכין ולדקור אזרחים חפים מפשע?" הובאה כתבה של כתב כאן 11 סלימאן מסאוודה, אשר מציג תיעוד חריג, כשהוא, ככתב ערבי בתקשורת ישראלית שואל את השאלה הזו – שעל בסיסה עומד כל העימות על קייומנו כאן במדינת ישראל כיהודים.

הכתבה שעלתה גם ברשתות החברתיות, הצליחה לקומם חלק מהגולשים אשר הגיבו בביקורתיות לתצוגה הכביכול אובייקטיבית של השאלה והתשובות. בעוד לרבים בישראל התשובה ברורה ומובנת מאליה, כפי שנשמעה בקטע קצר בתוך הכתבה בין שלל הדיעות – השנאה לכל יהודי באשר הוא, והרצון לראות את כל היהודים מגורשים מישראל

כתב 'מקור ראשון' יאיר קראוס, אשר היה ממובילי סיקור השטח בעכו בפרעות 'שומר החומות' והביא תיעודים, שלימדו כי מדובר בשנאה עיקשת ורצון לגרש את כל היהודים מכל חלקי ארץ ישראל – חתך קטע קצר מתוך הכתבה ומיסגר "ברור לך שזו הסיבה, כן?!"

יבגני זרובינסקי צייץ בתגובה לטענה המרכזית הנשמעת בכתבה, האשמת ישראל שהסיבה לפיגועים היא הוצאתם של הערבים מבתיהם: תקשיבו שניה יא גמורים, גם בגבעת עמל הוציאו אנשים מהבית. גם בהתנתקות הוציאו אנשים מהבית. גם בקרית ים, בשדרות או תל אביב יש אנשים שלא מוצאים עבודה או במצב כלכלי קשה. גם אני לא פעם התעצבנתי על שוטרים או על הממסד. מישהו מאיתנו יצא לדקור ולרצוח ערבים בתגובה?! מה נסגר אתכם רבאק?!??!

הכתבה המלאה:

הכתב עצמו, סולימאן מסוודה צייץ כי היה מאוכזב נוכח הדברים ששמע: "זאת ללא הספק הכתבה הכי מטלטלת והכי קשה שיצא לי לעשות בתקופה האחרונה. צעירים ערבים מספרים למצלמה, בלי פילטרים ובלי חששות או פחדים, מה גורם להם לקום יום אחד ולעשות פיגוע. מודה שעדיין לא מצליח לעכל את כל מה ששמעתי. דברים מטלטלים, קשים וגם מדכאים. צפו עד הסוף"

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!