קרדיט תמונה: באדיבות המצלם

מעודד אנטישמיות

צפו: הלווית האדמו"ר מסעירה את הקהילה היהודית

עידכון אחרון לפני שנה 1
זעם בקהילות היהודיות בניו יורק נגד ראש העיר ביל דה בלאזיו, שפרסם אמש ביקורת נוקבת ברשת נגד הקהילות היהודיות, בעקבות הלווית האדמו"ר שהתקיימה בניגוד להנחיות מחשש להתפשטות הנגיף. צפו

למרות הקורבנות הרבים מבני הקהילה היהודית בניו יורק שנפטרו מנגיף הקורונה, מאות השתתפו הלילה בברוקלין בהלווית האדמו"ר מתולעת יעקב בן ה-70, מנהיג קהילת 'תולעת יעקב' בשכונת ויליאמסבורג בברוקלין שנפטר מהנגיף.

ראש עיריית ניו יורק, ביל דה בלאסיו מהמפלגה הדמוקרטית, צייץ ברשת הטוויטר מסר זועם לקהילה היהודית ואף הגיע עצמו לפזר קהל המשתתפים בהלווית האדמו"ר: "המסר שלי לקהילה היהודית ולשאר הקהילות הוא פשוט מאוד. חלף הזמן לאזהרות. הנחתי את משטרת ניו יורק לעבור לאלתר למדיניות של זימונים ואפילו מעצרים של אלו המתקבצים בקבוצות גדולות. העניין הוא בעצירת המחלה הזאת והצלת חיים. נקודה״

איש התקשורת בן שפירא הגיב לביקורת הנוקבת של ראש העיר: "אני לא יכול לדמיין את דה בלאסיו אומר את זה על אף קהילה אחרת. זה די מדהים. ולתקופה, רבים ממנהיגי הקהילה היהודית נקטו עמדות חזקות בהתרחבות חברתית."

גם הסאנטור הרפובליקני טד קרוז הגיב בביקורת לר"ע דה בלאזיו: ״האם בלאזיו היה מעלה את הציוץ הזה בהחליפו את צמד המילים ׳הקהילה היהודית׳ בכל מיעוט דתי אחר? אם לא, למה? חוקים צריכים להיאכף באופן טבעי מבלי לכוון לשום זרם דתי"

גולשים רבים הגיבו בזעם לראש העיר: "זה קרה היום במנהטן ובברוקלין השאלה שנשאלת היא ראש העיר בלאזיו אפילו יודע מה קורה בעירו או שהוא פשוט התעלם מזה ובחר ללכת אחרי הקהילה היהודית החסידית כי הוא יודע שתמיד יצביעו עבורו?"

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

תיעוד: מטה המודיעין של חמאס הותקף

מלחמה בטרור

לפני 4 שעות

זעם ברשת נגד יוסי מזרחי: "למה באת לכאן?"

אשם במצב?

לפני 4 שעות
בכותרות

תיעוד: מטה המודיעין של חמאס הותקף

מלחמה בטרור

לפני 4 שעות

זעם ברשת נגד יוסי מזרחי: "למה באת לכאן?"

אשם במצב?

לפני 4 שעות

מטח כבד מעזה: אב ובתו נהרגו מפגיעה ישירה בלוד

הטרור הפלסטיני

לפני 5 שעות

פרעות תשפ"א: מהומות ברמלה, לוד, עכו ובאר שבע

הסלמה קשה

לפני 8 שעות

קורין גדעון בדמעות: "פחדתי פחד מוות"

בהלה באינסטגרם

לפני 9 שעות

געגועים בישראל: טראמפ תוקף את ביידן

הטרור הפלסטיני

לפני 10 שעות

מהומות בלוד: פורעים מציתים מכוניות של יהודים

הטרור הערבי

לפני 10 שעות

תיעוד: מטח מטורף על ערי המרכז

הלם בישראל

לפני 11 שעות