באזזנט

תמונה – מתוך הסרטון

מבזק טכנולוגי

בעקבות הטראומה: פייסבוק תפצה עובדים שנחשפו לתכנים קשים

למעלה מ-11,000 עובדים קבלן של פייסבוק שעבדו כמסנני ונחשפו לתכנים טראומתיים, הגיעו השבוע לפשרה עם פייסבוק לפיה היא תשלם להם פיצויים בעקבות בעיות נפשיות שנוצרו להם.

מסנני התוכן של פייסבוק, רובם עובדי קבלן של חברות צד שלישי, עוסקים בבדיקה של אלפי תמונות וסרטונים קשים מדי יום. בעקבות תחקירים שפורסמו, נחשפו הנזקים הנפשיים שנגרמו להם בעקבות החשיפה לאותם תכנים.

פייסבוק יצאה בזול מההסכם ולפי הפשרה שהושגה היא תשלם בסה"כ 52 מיליון דולר ל-11,000 עובדיי קבלן שנפגעו נפשית כתוצאה מעבודתם.

על פי הדיווחים מרבית העובדים שאובחנו כסובלים מבעיה נפשית יפוצו בסכום הנע בין אלף דולר ל-6,000 דולר. כאשר במקרים חריגים עובד שנפגע בצורה נפשית קשה יפוצה ב-50,000 דולר.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.