באזזנט

תמונה – מצלמות אבטחה

נזק כבד

איזור אסון: ישראל הציעה סיוע חירום ללבנון

לפחות 70 בני אדם נהרגו וככל הנראה אלפי פצועים נפגעו בפיצוץ המסתורי שהרעיד הערב את נמל ביירות שבלבנון. שר הביטחון גנץ ושר החוץ אשכנזי העבירו מסר בו הם מבקשים לסייע ללבנון בהתמודדות עם האסון. צפו במקבץ סרטונים

בהנחיית שר הביטחון בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי, פנתה ישראל ללבנון דרך גורמים ביטחוניים ומדיניים בינלאומיים והציעה לממשלת לבנון לסיוע הומניטארי רפואי.

נשיא המדינה ריבלין הצטרף לניחומים וצייץ: "אנו חולקים את סבלו הכואב של העם הלבנוני, ומושיטים יד כנה לעזרה."

שר התקשורת לשעבר איוב קרא מהליכוד צייץ והאשים את מחסני הנשק של חיזבאללה: "גורמים בלבנון הקשורים אלי טוענים שהפיצוץ וההרס האדיר מצביע ככול הנראה על מחסן נשק ובין היתר גם נשק בלתי קונבנציונאלי. חיזבאללה מסכן את אזרחי ישראל אבל לצערי בדרך פוגע בהתנהלותו באזרחי לבנון והפך ליותר מסוכן מהקורונה במזרח התיכון. הקמת מפעלי נשק בלב אוכלוסיה אזרחית ,תוך סיכון חיי אזרחי לבנון במיוחד בתאונות עבודה במפעלי טילים ובמחסני הנשק הביאה לאובדן לבנונים חפים מפשע ולהרס רב."

גם דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי צייץ בשפה הערבית סיוע ישראלי ללבנון בעקבות האסון בנמל ביירות.

https://twitter.com/AvichayAdraee/status/1290728867615985666?s=20

שר הבריאות הלבנוני עדכן על 30 הרוגים, אך הסתייג ממספר ההרוגים כרגע, והוסיף שככל הנראה מספר ההרוגים גדולים בהרבה. עוד דווח, כי נפגעים רבים קבורים עדיין תחת ההריסות באיזור, ולא ניתן להגיע אליהם בגלל האש המשתוללת במקום מזה מספר שעות"

https://twitter.com/AntonioIHaddad/status/1290732100010860546?s=20

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.