באזזנט

תמונה – Gage Skidmore

מליון דולר במרמה

יועצו לשעבר של נשיא ארה"ב הואשם בהונאה

סטיב באנון, מי שהיה האסטרטג של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ - נאשם כי שלשל לכיסו סכומי עתק במרמה

כתב אישום הוגש נגד סטיב באנון, ששימש כאסטרטג הראשי של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית הלבן, ונגד שלושה אנשים נוספים. כתב האישום הוגש היום לבית המשפט בניו יורק. על פי כתב האישום החבורה הקימה עמותה, דרכה גייסו למעלה מ-25 מיליון דולר לבניית החומה בגבול עם מקסיקו. כעת חושדים הרשויות כי ההתרמה הייתה בעיקרה הונאה.

באנון, בריאן קולפג', אנדרו בדולטו וטימותי שי, ארבעת הנאשמים, היו המוחות שמאחורי קמפיין גיוס ההמונים האמריקני שכיכב תחת הכותרת "אנחנו בונים את החומה". בשנת 2018 גרם הקמפיין למאות אלפי אזרחים אמריקנים לתרום כסף לטובת הקמת חומה בגבול ארה"ב ומקסיקו, זאת בעקבות אי הצלחת ממשל טראמפ להעביר את אישור התקציב עבור החומה בקונגרס.

על פי כתב האישום ארבעת הנאשמים רימו מאות אלפי תורמים שהשקיעו מליוני דולרים, תוך הבטחה כי כל הכסף שנתרם יועבר לבניית החומה. הנאשמים, וביניהם באנון, הבטיחו שוב ושוב באופן מוצהר וברור כי מדובר בעמותה ובקמפיין ללא מטרות רווח אישי ושהעומדים מאחורי הקמפיין "לא יקבל אפילו סנט", כלשונם בזמנו.

הנאשמים, כך על פי כתב האישום, קיבלו מהעמותה בסודיות מאות אלפי דולרים לכיסם הפרטי. התובע במשפט אף התייחס לקולפג', ששימש כ'פרזנטור' של הקמפיין, וטען כי באמצעות כספי התורמים "מימן את סגנון חייו הראוותני". באנון עצמו קיבל באופן לא כשר סכום של מיליון דולרים.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.