נתניהו לפוטין

נתניהו לפוטין: "אני מבקש להודות לך בשם עם ישראל כולו"

תמונה – קובי גדעון / לע"מ
נשיא רוסיה פוטין נפגש בקרמלין עם רה"מ נתניהו שהודה לו על המבצע המורכב והחשאי של צבא רוסיה לאתר בסוריה ולהעביר לישראל את גופת החייל הנעדר זכריה באומל ז"ל שנעדר 37 שנים מהקרב בסולטן יעקוב - בטקס מרגש במשרד ההגנה מסר הרמטכ"ל הרוסי לנתניהו את שרידי חפציו סרבל ונעליים של הנעדר זכריה ז"ל - צפו בוידאו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בקרמלין במוסקבה זאת לאחר שהותר לפרסום על מציאת גופת החייל הנעדר זכריה באומל ז"ל: "אני תמיד שמח לבקר כאן אצלך אדוני הנשיא, אבל היום אני נרגש במיוחד. אתה ביטאת עכשיו את הערך העליון שאתה והעם הרוסי מייחסים למציאת נעדרים, להחזרת חיילים לקברם. זהו ערך משותף לכולנו.

לכן, לפני שנתיים פניתי אליך בבקשה אישית – שתעזור לנו למצוא את השרידים של החיילים, כולל את זכריה באומל, מתוך השותפות הגדולה לערכים של רעות לוחמים ואחוות לוחמים. אתה נענית מיד. אמרת שאתה תפעל באופן אישי. אתה הפעלת את אנשיך שעשו עבודה יוצאת מן הכלל, ולפני ימים אחדים הבאתם לנו את זכריה באומל ז"ל לארץ, והוא ייטמן בירושלים היום בלילה.


וידאו: רועי אברהם / סאונד: ניר שרף, לע"מ

אני רוצה להודות לך ידידי, בשמי ובשם עם ישראל על מה שעשית, על הידידות האמיצה בינינו, שהיא חשובה מאוד למדינתנו, היא חשובה מאוד ליחסים בינינו, אבל אני חושב שכאן היא מתעלה ומביאה לידי ביטוי ערך משותף גדול שמאחד את שני העמים שלנו. אני מבקש להודות לך בשם עם ישראל כולו. תודה לך". ראש הממשלה הוסיף: "אכן יהיה טקס מאוד מרגש של משרד ההגנה שלך. אני מבקש להודות בהזדמנות זו למשרד ההגנה ולצבא רוסיה על הסיוע החשוב – הוא לא יישכח, הוא ייזכר. בתולדות עמנו זה ייזכר.

(על משפחת באומל) הם התרגשו בדרך שאני לא יכול לתאר לך אדוני הנשיא. הם כל כך היו נרגשים, קודם כל מחזרתו של הבן והאח. האבא כבר נפטר, אבל האימא עוד מעט בת 90, הייתה בסערת רגשות גדולה. האחות, האח והילדים שלהם באו לראות אותי, וכשסיפרתי להם על ההחלטה שלך ועל העובדה שחיילים רוסים עשו פעולות, לפעמים גם תוך סיכון עצמי, הם היו פעורי פה, וביקשו ממני להביע את תודתם העמוקה שהיא התודה של כל אזרחי ישראל". בתום הפגישה ישתתף רה"מ נתניהו בטקס רשמי במשרד ההגנה הרוסי.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!