באזזנט

תמונה – איכלוב ת"א

בשעה טובה

אחד למיליון: תאומים מ-2 רחמים נולדו בהצלחה

הבוקר נולדו תאומים בריאים לאשה עם 2 רחמים, רחם אחד שמחולק ל 2 חלקים נפרדים לגמרי - מדובר בתאומים שלא פגשו אחד את השני אלא רק אחרי הלידה • הסיפור המלא

היריון של 1 למיליון: אל לדוביץ׳ נולדה עם רחם מסוג דידלפי. מדובר במצב בו לאשה יש 2 רחמים כאשר לכל רחם יש חלל נפרד וצוואר משלו. באופן נדיר אל הרתה בהריון תאומים כאשר כל תאום גדל בנפרד ברחם אחר.

כלומר, בשונה מכל שאר הריונות התאומים אשר חולקים את חלל הרחם וגדלים זה לצד זה, במקרה הזה התאומים של אל נפגשו לראשונה רק אחרי הלידה.

מדובר בסיטואציה רפואית נדירה ביותר ששכיחותה בספרות הרפואית הקורית 1 למיליון הריונות כאשר פחות מ 15 מקרים דומים תוארו עד כה בספרות הרפואית. הן מצב של רחם דידלפי והן היריון תאומים הופכים את ההיריון לכזה הנמצא בסיכון גבוה ביותר בעיקר ללידות מוקדמות.

לאור מורכבות המקרה היה צורך במעקב אינטנסיבי ביותר. לבסוף, בשבוע 35 אל עברה ניתוח קיסרי על ידי פרופ' הירש והתאומים זכו להכיר אחד את השני.

״בגיל 20, הרבה לפני ההיריונות, התבשרתי שיש לי 2 רחמים וכל השנים פחדתי שהתינוק יהיה ברחם הימני שהוא קטן יותר. בבדיקה הראשונה של ההריון הרופא כמעט התעלף ולקח לו עשר דקות לבשר לי שיש לי עובר בכל רחם ומשם התחיל הריון מלא בחששות. התאומים, בן ובת, מתוקים ומהממים ואני בטוחה שלמרות שלא נפגשו עד כה, הם יהיו האחים והחברים הכי טובים״ מספרת אל.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.