באזזנט

תמונה – ערוץ הכנסת

54-54

כישלון לממשלה: חוק הגיוס לא עבר בכנסת

מפלה לממשלה: ‏חוק הגיוס נפל אחרי שחברת הקואליציה רינאווי-זועבי ממרצ, הצביעה במפתיע נגד החוק ובניגוד למשמעת הקואליציונית.

חברת הכנסת רינאווי שהפילה את החוק הגיבה, "בשבוע שעבר הקואליציה שאני חברה בה חצתה שני קווים אדומים. התנהלות הממשלה, משרד בטחון פנים, משרד השיכון, המשטרה וקק"ל בנגב נגד האזרחים הערבים הבדואים היתה לאות קלון של מדיניות ברוטאלית, אטומה ודורסנית"

עמית סגל התייחס למפלת הממשלה, "הסדקים בקואליציה יכולים להתברר כמשמעותיים מאוד: כבר היו לא מעט הפסדים, אבל בחוק אסטרטגי, תוך כדי מרד, זה משהו אחר. בשורש הדברים – ההחלטה של הקואליציה להימנע מהטלת סנקציות על מי שמצביע נגד. זה התחיל עם רעמ, ממשיך לזועבי, ונראה איפה יסתיים".

לפני ההצבעה איים אריה דרעי על מנסור עבאס שבסוף הצביע נגד, "אין לכם שום זכות מוסרית להחליט על יהודים וחרדים מי ישרת בצבא ומי לא! זה קו אדום! אם תרימו יד בעד חוק הגיוס, לא נרפה מכל פעולה אפשרית בבגץ בשביל שיגייסו ערבים לצבא. ונראה את ממשלת השיניי מתמודדת עם זה"

אריה דרעי מאיים על מנסור עבאס: "זה קו אדום"

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.