באזזנט

תמונה – דוברות שב"ס

אזהרת צפייה

תיעוד דרמטי: אסיר חותך לסוהרת את הפנים

מצלמות האבטחה בכלא השרון תיעדו רגע חריג ומסוכן בו אסיר המרצה עונש על עבירות אלימות קשות שולף סכין ומתנפל על מנהלת האגף שבסך הכל ניסתה לסייע לו למלא טפסים.

אופק אשכנזי, בן 29 תושב קרית מוצקין, נחשב לעבריין אלים ומסוכן ביותר שביצע עבירות סמים ואלימות. אשכנזי, המרצה את עונשו בכלא השרון, פנה בשבוע שעבר ל-ק', מנהלת האגף, וביקש לשוחח עימה. היא לא חשבה שהשיחה תסתיים בסכנת מוות.

"הוא ביקש ממני להיפגש עמו בעניינים אישיים, לסייע לו לקבל ביקור משפחתי בתנאים מיוחדים", שחזרה ק' בעדותה בפני חוקרי תחנת משטרת שדות.

"הוא נכנס למשרד שלי. התחלתי למלא עבורו את הטפסים. היו חסרים לו פרטים מסוימים אז איפשרתי לו להתקשר לאמא שלו".

כמה שניות לאחר מכן אשכנזי קם בפתאומיות מכסאו, נעמד מאחורי ק', שלף סכין וחתך אותה בפניה. "אני המשכתי למלא את הטפסים. פתאום הוא אמר לי: 'את שומעת?'. שלף סכין וחתך לי את הפנים. סמוך מאוד לעין.

אמרתי לו: 'אופק מה עשית? למה עשית את זה? נאבקתי עמו וניסיתי להוציא את הסכין מהיד שלו".

ק' גילתה אומץ בלתי רגיל כאשר הצליחה לאחוז בידו של אשכנזי, להושיבו על הכיסא וללחוץ על לחצן המצוקה. היא יצאה החוצה. אשכנזי זרק את הסכין מהחלון של המשרד.

סוהרים שנכנסו למשרדה של מנהלת האגף הסתערו לעברו של אשכנזי ועצרו אותו. אשכנזי, שהיה עצבני מאוד, איים עליהם: "אל תתעסקו אותי, אתם לא מכירים אותי". הוא השתולל והחל לדחוף את הסוהרים שהצליחו לבסוף להשתלט עליו.

אשכנזי מרצה עונש של 20 חודשי מאסר בפועל בגין לינץ' שביצע יחד עם תשעה עבריינים מדרום הארץ באסיר משוחרר עמו הסתכסכו – האירוע החמור בו השתתף גם העבריין אדם דפס מאשדוד התרחש לפני כשנה וחצי בקרית מלאכי. לאחר תקיפתה של ק' הוא שמר על זכות השתיקה בחקירתו וסירב לענות לשאלות החוקרים.

שלוחת התביעות של משטרת ישראל בשרון-מרכז הגישה נגד אשכנזי כתב אישום לבית משפט השלום בנתניה. הוא הואשם בעבירות של פציעה כשהעבריין מזוין, החזקת סכין, תקיפת עובד ציבור כשהתוקף מזוין בנשק, תקיפת עובד ציבור, שיבוש הליכי משפט, איומים והפרעה לעובד ציבור. התביעה דורשת להשאיר את אשכנזי במעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.