באזזנט

תמונה – בקבוק פפסי, pixabay

שערוריה

כבר לא כחול לבן: ייצור פחיות פפסי עובר למפעל בשטחים

שירה ספיר מגלובס חושפת הלילה כי חברת המשקאות טמפו החליטה להעביר את ייצור פחיות פפסי מהמפעל בנתניה למפעל הממוקם בשטחי הרשות הפלסטינית.

ייצור פחיות פפסי, פפסי מקס, up7, XL, ג’אמפ, סן פלגרינו, נסטי וסודה של חברת טמפו יהיה מעתה במפעל ביריחו שבשטחי הרשות הפלסטינית. הייצור היה עד כה כחול לבן במפעל טמפו בנתניה.

בטמפו טוענים כי המעבר למפעל הפלסטיני הוא כתוצאה ממחסור עולמי בפחיות. אולם גורמים בשוק הצביעו בפני גלובס כי יתכן וההחלטה התקבלה בעקבות מס המשקאות הממותקים של שר האוצר ליברמן שנכנס לתוקף בינואר השנה.

"אם יש מחסור בפחיות, תמוה שלא מביאים פחיות ריקות למפעל המילוי בנתניה, שם מייצרים אותן לשיווק", אומרים הגורמים, "אלא בוחרים בתעשייה הפלסטינית על פני זו הישראלית".

המפעל ביריחו הוא מפעל רשמי של פפסיקו העולמית ופחיות שייוצרו בשטחי הרשות הפלסטינית יסומנו בתווית יצרן "מודרן גרופ משקאות בע"מ איזור התעשייה יריחו".

מטמפו נמסר לגלובס בתגובה כי "על רקע המחסור העולמי בפחיות, החברה נעזרת בקו ייצור מאושר על-ידי פפסי העולמית ומאושר כשרות בד"ץ שנמצא ביריחו".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.