באזזנט

תמונה – ארכיון לע"מ

ישראל נגד פוטין

משבר מדיני: לפיד הזמין את שגריר רוסיה לנזיפה

זעם בישראל על התבטאותו המקוממת של ‏שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב שאמר אמש כי "העובדה שזלנסקי יהודי לא שוללת את האלמנטים הנאציים באוקראינה, מאמין שגם להיטלר היה דם יהודי. האנטישמים הגדולים ביותר הם היהודים".

לברוב גם תקף את הנשיא האוקראיני: "זלנסקי יכול לקדם את השלום בכך שיפסיק לתת פקודות לא חוקיות לחייליו הנאצים".

בעקבות דבריי לברוב הודיע שר החוץ יאיר לפיד כי שגריר רוסיה זומן לשיחת נזיפה: "התבטאות בלתי נסלחת ושערורייתית וגם שגיאה היסטורית איומה. היהודים לא רצחו את עצמם בשואה. הרמה השפלה ביותר של גזענות נגד היהודים היא להאשים את היהודים עצמם באנטישמיות".

‏יו"ר יד ושם דני דיין הגיב לרשת ב על דברי לברוב: "דבריו איומים. זה היפוך של השואה – לוקחים את הקורבנות והופכים אותם לפושעים. גם הקביעה שזלנסקי נאצי לא פחות חמורה. אם כך נראה נאציזם אז ממה אנחנו עושים עניין? זה עלבון לקורבנות הנאציזם האמיתי".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.