מלממה בטרור

הותר לפרסום: סוכן טרור התגייס לצה"ל ונתפס

תמונה – תקשורת שב"כ

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות משותפת של שירות ביטחון כללי, משטרת ישראל/ימ״ר נגב והמשטרה הצבאית נחשף כי אזרח ישראלי גויס על ידי ארגון טרור ברצועת עזה למטרת קידום פעילות טרור ואיסוף מודיעיני בשטח ישראל.

על פי הדיווח, שחאדה אבו אלקיעאן, בן 25 תושב פזורות חורה שבנגב נעצר לחקירת שב"כ.

בחקירתו בשב״כ עלה, כי גויס ע"י תשתית צבאית מרצועת עזה של ארגון כתאאב אלמוג'הדין, תוך שביצע עבור התשתית משימות שונות בהן איסוף מודיעין, צילום אתרים בישראל וגניבת אמצעי לחימה במטרה להעבירם לידי גורמי טרור.

כן עלה כי שחאדה הונחה על ידי התשתית להתגייס לצה"ל, למטרת איסוף מידע פנימי מתוך הצבא וכן לשם קידום פעילות טרור. את מרבית הצעדים במסגרת הפעלתו ביצע לפני גיוסו לצה"ל, הוא נעצר מספר ימים לאחר גיוסו.

החקירה מעלה כי המניע לפעולותיו הינו על רקע הזדהותו עם ארגוני הטרור ברצועת עזה וכן רצונו לנקום בגין פעולות אכיפה שביצעו רשויות המדינה למול משפחתו בגין בניה בלתי חוקית.

עם תום חקירתו בשב"כ, הוגש כנגד שחאדה כתב אישום על ידי הפרקליטות במחוז דרום, המייחס לו עבירות ביטחוניות חמורות.

חבר הכנסת איתמר בן גביר הגיב, ‏"כאשר אנו מגלים מרגל שחודר לצה"ל, צריך לעשות בדק בית רציני ולראות כיצד זה חמק מהמערכת. חלק גדול מהבדואים נושאים בעול ונאמנים למדינה, אבל מי שלא, ועוד אחד שמתגייס לצה"ל ומרגל נגד ישראל, צריך לטפל בו בשיא החומרה בלי שום פשרות!"

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!