קרדיט תמונה: אם תרצו

חרם צרכנים

משפחות שכולות נגד מפעל הפיס בטענה כי תומך בטרור

עידכון אחרון לפני 2 שנים
עשרות משפחות שכולות הפגינו מחוץ לבית מפעל הפיס נגד ההחלטה להעניק פרס לסרט של עו"ד לאה צמל. לטענתם, הענקת הפרס לעורכת דין שמייצגת מחבלים בגאווה, היא לגיטימציה לטרור - צפו בתיעוד מההפגנה.
ראשי >

עשרות משפחות שכולות הפגינו היום מחוץ לבית מפעל הפיס בתל אביב נגד ההחלטה להעניק פרס לסרט של עו"ד לאה צמל. לטענתם, הענקת הפרס לעורכת דין שמייצגת מחבלים בגאווה, היא לגיטימציה לטרור.

החרם הצרכני שמתגבש הוביל עד כה לכך שמנויים רבים בתכנית המנויים של מפעל הפיס ביקשו לבטל את המנוי. לרשתות החברתיות הועלו עשרות תמונות ותגובות של גולשים שצילמו ותיעדו את גזירת הכרטיס ושיחות למוקד לביטול המנוי.

הסרט "לוחמים חמושים" של צמל הוא שכאמור עורר את זעמן של המשפחות השכולות שדורשות ממפעל הפיס לבטל את תמיכתו בסרט. מאחורי המחאה ארגון 'בצלמו' שלדבריו מפעל הפיס עתיד להעביר מענק בסך 150,000 ש"ח לצמל. במפעל הפיס סירבו לדרישת הארגון והמשפחות השכולות.

שי גליק, מנכ"ל בצלמו מסר: "אני מאוד מקווה שמה שלא עושה השכל יעשה הכסף. עם כל הכבוד לוועדות מקצועיות, מפעל הפיס נועד לשרת את אזרחי ישראל. אני בטוח שמפעל הפיס מחויב ללקוחות שלו שמצביעים בידיים פשוטו כמשמעו בדרישה שמפעל הפיס יפסיק לממן אירועים כאלה. אנחנו קוראים ליו"ר מפעל הפיס החדש להחליט חד משמעית: לא לממן אירועים הפוגעים במדינת ישראל"

ממפעל הפיס נמסר בתגובה: "מפעל הפיס הוא הגוף המשמעותי ביותר בכל הקשור לתמיכה ועידוד התרבות, האמנות והיצירה בישראל. בין היתר ממן מפעל הפיס את פרס אופיר, פרס ספיר, פרס לנדאו וכן את הפרס בפסטיבל דוקאביב. המשותף לכל אלו הוא שבכולם ללא יוצא מן הכלל, ועדות מקצועית ובלתי תלויות הן שקובעת את הדירוג של היצירות ובוחרת את המנצחים".

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

ללא נפגעים: 2 מחבלים חוסלו בפיגוע

הטרור הפלסטיני

לפני 23 דקות

צפו: בנט מסרב לאדווה דדון ונמלט

כך זה נראה

לפני 36 דקות
בכותרות

ללא נפגעים: 2 מחבלים חוסלו בפיגוע

הטרור הפלסטיני

לפני 23 דקות

צפו: בנט מסרב לאדווה דדון ונמלט

כך זה נראה

לפני 36 דקות

מטורף: הסתה ומהומות נגד יהודים בהלוויה בלוד

הסלמה

לפני 49 דקות

מפחדת מערבים? זעם ברשת על גל גדות

מלחמת הסברה

לפני 2 שעות

השופט מלצר פסק: משפט חוזר לרומן זדורוב

דרמה משפטית

לפני 2 שעות

מועמד נוסף ב'ימינה' מורד בבנט: "זהו קו אדום אותו לא אחצה"

מתי שקד?

לפני 2 שעות

נתניהו מאיים: "החמאס יקבל כאן מכות שהוא לא ציפה להן"

איומים

לפני 3 שעות

דיווח: הרוגים ופצועים מפגיעות ישירות באשקלון

קורבנות טרור

לפני 4 שעות