קרדיט תמונה: קובי גדעון, לע"מ

מפגש היסטורי

נתניהו: "פעלנו מאות פעמים בסוריה נגד התבססות אירן"

עידכון אחרון לפני 2 שנים
ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף הבוקר בטקס פתיחת מפגש הפסגה הטרילטרלי של היועצים לביטחון לאומי של ארה"ב, רוסיה וישראל בירושלים כי "פעלנו מאות פעמים בסוריה נגד התבססות אירן" - צפו בתיעוד.
ראשי >

לראשונה מתקיימת בירושלים הפסגה הטרילטרלית ההיסטורית של היועץ לביטחון לאומי בן-שבת, היועץ לביטחון לאומי האמריקני בולטון, מזכיר המועצה לביטחון לאומי של רוסיה פטרושב, המשלחות נועדים כעת במפגש הפסגה. הדיונים מתמקדים באיראן, סוריה ובסוגיות אזוריות.

ראש הממשלה נתניהו פתח את מפגש הפסגה ואמר: ״מדובר בוועידה היסטורית – זאת הפגישה הראשונה בין היועצים לביטחון לאומי של שלוש מדינותינו בבירתנו ירושלים. אני מבקש להודות לנשיא טראמפ ולנשיא פוטין על הסכמתם לכנס את ועידת הביטחון הזאת ולשלוח את יועציהם הבכירים ביותר. אני מעריך מאוד את הקשרים החזקים שיש לישראל עם שני המנהיגים ומדינותיהם. כפי שאמרתי פעמים רבות, יחסיה של ישראל עם ארה"ב הגיעו לגבהים חדשים תחת מנהיגותו של הנשיא טראמפ. באותה מידה, ישראל אסירת תודה על כך שהידידות שלנו עם רוסיה התחזקה יותר מתמיד בשנים האחרונות.

כפי ששניכם יודעים, ישראל פעלה מאות פעמים כדי למנוע את התבססותה הצבאית של איראן בסוריה בזמן שהיא קוראת בגלוי להשמדתנו ופועלת לשם כך. פעלנו מאות פעמים כדי למנוע מאיראן העברת נשק מתוחכם לחיזבאללה והקמת חזית שנייה בצפון נגד ישראל מרמת הגולן. ישראל תמשיך למנוע מאיראן להשתמש בשטחן של מדינות שכנות כבסיס למתקפות נגדנו וישראל תגיב בעוצמה לכל מתקפה כזאת.

יש לנו גם יעד כולל, והוא ששום כוח זר שהגיע לסוריה אחרי 2011 לא יישאר בסוריה. אנחנו חושבים שישנן דרכים להשיג את היעד המשותף הזה שייצור מזרח תיכון יציב יותר או לפחות מזרח תיכון יציב יותר בחלק הזה של האזור. אני מאמין שהשגת היעד שתיארתי זה עתה, הוצאתם של כל הכוחות הזרים מסוריה, אלה שנכנסו לסוריה אחרי 2011, תהיה טובה לרוסיה, טובה לארה"ב, טובה לישראל, ואם יורשה לי להוסיף, טובה לסוריה.

אנחנו מצפים לדון בדרכים הקונקרטיות להשיג את היעד הזה, שהוא קריטי ליישום מוצלח של החלטת מועבי"ט 2254, וישראל מקווה שהוועידה הזאת תקרב אותנו להשגת היעד המשותף של שלום, שגשוג וביטחון, שהולכים כולם יחד באזורנו".

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

אנרכיה ערבית: מהומות בלוד רמלה יפו וחיפה

ליל הזעם

לפני שעה 1

איימן עודה זועם: "21 אזרחים הרוגים בעזה"

תמיכה באויב?

לפני 5 שעות
בכותרות

אנרכיה ערבית: מהומות בלוד רמלה יפו וחיפה

ליל הזעם

לפני שעה 1

איימן עודה זועם: "21 אזרחים הרוגים בעזה"

תמיכה באויב?

לפני 5 שעות

מזעזע: יהודי הותקף באכזריות בכפר כנא

הטרור הפלסטיני

לפני 5 שעות

תיעוד ראשוני: אש פרצה בהר הבית

מהומות ערב

לפני 7 שעות

חיסול בעזה: שמחה בשער שכם על הטילים לירושלים

הטרור הפלסטיני

לפני 8 שעות

פיצוץ בגוש: עבאס ביטל פגישה עם לפיד ובנט

בדרך לממשלת שמאל

לפני 10 שעות

מחשש להסלמה: מצעד הדגלים לא יעבור בשער שכם

הוראה מביידן?

לפני 11 שעות

ירושלים בוערת: לינץ' על נהג יהודי סמוך לכותל

מהומה פלסטינית

לפני 17 שעות