על סף דמעות

בשידור חי: עמי אשד מתפטר מהמשטרה

תמונה – דוברות המשטרה

מפקד מחוז תל אביב עמי אשד יוצא במתקפה חריפה נגד השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר ומתפטר מהמשטרה.

כשהוא על מדי משטרה תקף אשד והאשים את השר בן גביר והמפכ"ל שבתאי: "ב- 9 למרץ השנה, בשעה שמחוז תל אביב התמודד עם הפגנת אלפים ברחבי העיר, הודחתי מתפקידי על רקע פוליטי בשיחת טלפון.
בימים האחרונים, קיבלה ההדחה הפוליטית שלי תוקף פרוצדורלי במסווה של סבב מינויים מיותר".

שלושים ושלוש שנות שירות במדים, בתובעניים שבתפקידים הקיימים  במשטרת ישראל, כשאני על קו הסיום בהתמודדות על תפקיד המפכ"ל, ירדו לטמיון באחת. וכל זאת, בשל הסיבה הפשוטה: שעמדתי על כך שהשוטרים שלי יפעלו כחוק. 

בגב זקוף ובראש מורם, אני משלם מחיר אישי כבד מנשוא, על הבחירה שלי למנוע מלחמת אחים. אני מודה כאן לפניכם על החטא הנורא, החטא בכך, שלא יכולתי לעמוד בציפיות הדרג המיניסטריאלי, שכללו שבירת הכללים, הנהלים, הסדר הארגוני והתערבות בוטה בקבלת החלטות ושיקול הדעת המבצעי. 

יכולתי בקלות לעמוד בציפיות האלה, להפעיל כוח לא סביר ולמלא את המיון באיכילוב בסוף כל הפגנה בתל אביב. יכולנו לפנות את איילון תוך דקות ספורות, במחיר נורא של שבירת ראשים וריסוק עצמות, במחיר של ניפוץ האמנה שבין המשטרה לאזרחי המדינה. 

כל ימי כמפקד, חינכתי דורות של שוטרים, להכיר במגבלות הכוח, לרסן את הכוח, לשמור מכל משמר על החוזה שלנו מול הציבור, להגן על הברית הקדושה שלנו מול האזרח. התעקשתי במהלך המחאה פעם אחר פעם, שמחוז תל-אביב  בפיקודי, יוכיח שאפשר אחרת, שאפשר וחייב – גם לאפשר מחאה וגם לקבוע לה גבולות ברורים על פי החוק. 

לצערי, בפעם הראשונה בשירות של שלושה עשורים, נתקלתי במציאות הזויה, ששקט וסדר הם לא ההישג הנדרש ממני אלא בדיוק ההיפך. איש לא יודע, גם הצוות הקרוב אלי ביותר, מה הדעות הפוליטיות שלי, מעולם לא חלקתי אותן עם פקודי. 

אבל זה לא מנע את הפניית מכונת הרעל המשוכללת נגדי ברשתות, שהובילה גם לאיומים ממשיים על חיי ולהגדרתי כמאוים ברמה הגבוהה ביותר.  אבל כל אלו לא ריפו את ידי לרגע. מול עיני היו כל העת מפת דרכים אחת ומצפן אחד: איזונים ובלמים, ספר החוקים הישראלי,  וכללי המוסר והצדק.

אני מודיע שאיני מתכוון לשתף פעולה עם הסבב המלאכותי ולקבל את ההדחה הפוליטית שלי מפיקוד על מחוז תל אביב. יש בכוונתי לסיים את שירותי במשטרת ישראל לאחר שאעביר את הפיקוד בצורה מסודרת למחליפי.

במעמד זה, אני קורא לחברי לסגל הפיקוד במשטרת ישראל, לעמוד כמו צוק איתן, לדבוק בערכי הארגון ולהתעלות מעל השיקול האישי הרגעי. ולזכור,  ששוטר הוא שליח ציבור, עובד ציבור ומחויב לציבור. 
אסור ש"תקדים עמי אשד" יהלך אימים על מפקדי משטרת ישראל. אסור שמפקד מחוז לא יאמר את דעתו, אסור שמפקד מחוז יגמיש את ערכיו. 

אני מחזק את שוטרי מחוז תל אביב שמוכיחים כל שבוע מזה חמישה חודשים, שאפשר לאזן בין דרישות החוק ובין זכויות האזרח, ובתווך להמשיך להילחם בטרור ובפשיעה, אני מצדיע לכם.  אני מודה לרעייתי ציפי, לילדי סער, גל ועומר, למשפחתי, לחברי הטובים ולאלפי אנשים, שחיזקו אותי בחודשים האלה.

לסיום רמז אשד על המשך דרכו, "תם ולא נשלם! אמצא דרכים אחרות למיצוי עצמי ולמען הציבור בישראל."

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב בעקיצה, "הדברים של עמי אשד הערב מוכיחים שבמשטרת ישראל שירת ניצב פוליטי על מדים. מאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו כמועמד בבחירות הבאות במפלגת שמאל".

ח"כ ולדמיר בליאק מיש עתיד תקף, "ניצב עמי אשד הודח מהמשטרה על ידי עבריין תומך טרור שהשתלט על משרד לביטחון פנים, רק כי סירב לשבור עצמות למפגינים בתל אביב. מקווה שהמחליף שלו ישרת את הציבור, ולא את השר המופרע והמביך, עם 53 כתבי אישום פליליים. ממשלת נתניהו מפרקת את המשטרה, מפרקת את השירות הציבורי, מפרקת את המדינה."

5 תגובות
התגובות המדורגות
החדשות ישנות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!