בדרך לשלטון צבאי?

רעידת אדמה בצה"ל: מעל אלף אנשי חיל האוויר מסרבים לשרת

תמונה – דובר צה"ל

רעידת אדמה בחיל האוויר: 1,142 בעלי תפקידים, ביניהם 513 טייסים פעילים מבצעית, הודיעו הבוקר למפקד חיל האוויר שיסרבו לשרת אם תעבור החקיקה המשפטית.

השר ניר ברקת הגיב לדיווח: ״מי שבוחר בסרבנות ומוכן להפקיר את ביטחון מדינת ישראל – לא ראוי ללבוש את מדי צה״ל. דורות של יהודים חלמו להקים מדינה עצמאית לעם היהודי, עם כוח מגן שימנע שואה נוספת. כקצין בצנחנים שנפצע בקרבות, איבד חברים לנשק וכמי שאיבד בני משפחה בשואה – אלה שמסרבים לשרת מפקירים את ביטחון מדינת העם היהודי מול אויבינו! לשרת את מדינת ישראל ולהבטיח את ביטחונה זו זכות. שום ויכוח פוליטי לא יכול להצדיק מעשה לא מוסרי כזה. מותר למחות, מותר לא להסכים פוליטית – אסור להפקיר את ביטחון ישראל״.

שרת התחבורה מירי רגב תקפה השבוע את האיומים לסרבנות, "יש פה קמפיין מטורף וממומן במיליונים של השמאל, יש פה ניסיון הפיכה צבאי וניסיון לפגוע במדינה. עם כל הכבוד גם פריווילגים בצבא הם לא מעל החוק, הסרבן הראשון צריך ללכת לכלא! (ושימו לב שכל המאיימים – לאיזה יחידות הם שייכים, זאת ההסללה שקיימת בצה״ל ואותה חייבים לשנות)."

הפרשן הצבאי אלון בן דוד הגיב: "המשמעות: חיל האוויר מאבד כשירות למלחמה"

המכתב המלא

מכתב הטייסים הסרבנים
1 תגובה
התגובות המדורגות
החדשות ישנות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!