תעמולה חמאסית

הרשת סוערת: "ככה נראית תסמונת סטוקהולם"

תמונה – ערוץ 12

פיגוע הסברה: יוכבד ליפשיץ בת ה-85 ששוחררה אמש משבי בארגון הטרור חמאס בעזה סיפרה לתקשורת על היחס הטוב שקיבלה ממחבלי החמאס הנאצים.

יוכבד ליפשיץ – צילום: ג'ני ירושלמי דוברות איכילוב

במסיבת עיתונאים ששודרה לאלפי כלי תקשורת בעולם סיפרה יוכבד, "עברתי תופת שלא חשבנו ולא ידענו שנגיע למצב הזה. ההמונים הסתערו על הבתים שלנו, לא היה הבדל מבחינתם אם יחטפו קשישים או צעירים. אחר כך הם העבירו אותנו למערות ובדרך ששכבתי על האופנוע אז השבאב הכה אותי. הם לא שברו לי את הצלעות אבל הכאיבו לי מאוד באזור הזה וזה הקשה לי על הנשימה".

עוד סיפרה יוכבד ליפשיץ, "התחלנו ללכת במנהרות כשהאדמה לחה ויש לחות כל הזמן. הגענו לאולם גדול שם התרכזנו 25 אנשים. אחרי שעתיים הם הפרידו מקיבוץ ניר עוז חמישה אנשים ואת אותם חמישה שמו בחדר לחוד. היו צמודים אלינו שוטרי משמר שלהם וחובש. הגיע גם רופא ודאג שייתנו לנו את אותם כדורי בריאות. הם דאגו לתנאים טובים. אמרנו להם ״בלי פוליטיקה״ אבל הם דיברו על כל מיני דברים, היו מאוד ידידותיים אלינו"

ליפשיץ הוסיפה ותקפה, "חוסר הידיעה בצה"ל ובשב"כ מאוד פגע בנו. אנחנו היינו השעיר לעזאזל של השלטון. יש לי בזיכרון כל הזמן את התמונות של מה שקרה".

פעיל הימין הצל תקף, "אני לא אגיד מילה רעה אחת על האישה הזאת שעברה גיהנום וחזרה לספר לנו על זה. אבל בחייאת ראבק, אישה שכל חייה הייתה פעילה למען העזתים והכניסה אותם לטיפולים בישראל מספרת לתקשורת העולמית: "לחצתי יד לחמאסניק כי הם היו מאוד עדינים וסיפקו את כל הצרכים שלנו, הם ניקו לנו את השירותים, דאגו לנו לכל הצרכים, היו מאוד אדיבים, חלקו אוכל איתנו ואמרו שלא יפגעו בנו וטיפלו בנו יפה. החמאס היו ומאוד ידידותיים ואדיבים אבל צה"ל והשלטון זלזל בנו".

הצל הוסיף ותקף, "החמאס חיסלו 70 אחוז מהתושבים בקיבוץ שלה אנשים שדאעש והנאצים היו ילדות עם קוקיות לידם היא מציגה כהומנים..ככה נראית תסמונת סטוקהולם."

פרשן חדשות 12 עמית סגל הגיב לסערה ברשת: "כדאי לזכור לצד השבחים שחלקה לחוטפים שבעלה של יוכבד בשבי החמאס. די ברור שהיא לא תגיד עליהם את דעתה במצב כזה".

העיתונאי יקי אדמקר הגיב, "‏אסור היה לשדר את הצהרתה של החטופה יוכבד ליפשיץ בשידור חי. כן, היו צריכים להקליט אותה בוידאו, לחתוך, להשמיט קטעים, לערוך ורק אז לשדר. אנחנו במלחמה ובמלחמה אסור להדהד מסרים שהאויב הנאצי היה רק חולם להפיץ בעולם. אפשר ללמוד מכאן ולהבא. עכשיו אנחנו בפיגוע הסברתי שחובה ואפשר עוד לתקן"

13 תגובות
התגובות המדורגות
החדשות ישנות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!