התיעוד המלא

גיבורים: הלוחמים נכנסו למנהרה לחלץ גופות חטופים

תמונה – דובר צה"ל
בריכוז מאמץ מודיעיני, בהובלת יחידה 504 באגף המודיעין, הלוחמים איתרו וחילצו את גופותיהם של חמישה חטופים וחטופות מה-7 באוקטובר והביאו אותם לקבורת ישראל - צפו בסרטונים

כוחות צה"ל, בהובלת צוות הקרב של חטיבה 551 באוגדה 162, השיגו אחיזה מבצעית במרחב מחנה הפליטים ג'אבליא – אחד ממרכזי הכובד של חמאס ברצועה. הלחימה במחנה הפליטים כללה קרבות עזים במסגרתם חוסלו מחבלים רבים ואותרו מאות אמצעי לחימה.

במסגרת הפעילות ובעקבות מודיעין מקדים, חשפו הכוחות בשיתוף עם היחידה הרב מימדית ויחידת יהל"ם, רשת מנהרות אסטרטגית אשר שימשה כמפקדה הצפונית של החמאס בעזה.

בריכוז מאמץ מודיעיני, בהובלת יחידה 504 באגף המודיעין, הלוחמים איתרו וחילצו את גופותיהם של חמישה חטופים וחטופות מה-7 באוקטובר והביאו אותם לקבורת ישראל: רס״ב זיו דדו ז״ל, סמל רון שרמן ז״ל, רב״ט ניק בייזר ז״ל, עדן זכריה ז״ל ואליה טולדנו ז״ל.

המפקדה התת-קרקעית, כוללת שני מפלסים – הראשון בעומק של כ-10 מטרים והשני בעומק של עשרות מטרים. רשת המנהרות, כללה הסתעפויות רבות ושימשה לניהול לחימה ומעבר מחבלים. בעומק המפקדה הצבאית נמצאו אמצעי לחימה, תשתיות לייצור אמצעי לחימה וחדרי שהייה לשעת חירום. הרשת הייתה מחוברת לפיר שהגיע לביתו של מפקד החטיבה הצפונית של חמאס, אחמד ע'נדור. רשת תת-קרקעית עברה מתחת לשטח בית ספר ובית חולים תוך שימוש בהם כמגן.

בתום המשימה השמידו הכוחות את המפקדה התת-קרקעית. השמדת המפקדה בג'אבליא הוא חלק ממאמץ הטיפול בתשתיות המנהור של חמאס ופגיעה במפקדיו הבכירים וביכולותיו האסטרטגיות. מאמץ זה נמשך כל העת, וכעת הוא מתבצע גם בחאן יונס ובדרום הרצועה.

צפו בסרטונים

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!