יהי זכרו ברוך

נתניהו ברהט: "שלום, אבל בלי המפלצות"

תמונה – חיים צח /לע"מ
ראש הממשלה נתניהו בביקור תנחומים בביתו של הלוחם אחמד אבו לטיף ז"ל שנפל בעזה: "אחמד נפל על הבית של כולנו - היחד הזה צריך לבוא לידי ביטוי עכשיו בעוצמה הרבה יותר גדולה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (ב') לביקור תנחומים ברהט בביתו של הלוחם רס״ל (במיל׳) אחמד אבו לטיף ז״ל, שנפל בקרב ברצועת עזה.

גיבור ישראל: אחמד אבו לטיף ז"ל
צילום חיים צח-לע"מ

במהלך הביקור, ראש הממשלה נתניהו שמע מבני המשפחה על דמותו הייחודית וגבורתו של אחמד ז״ל. תאופיק, אביו של אחמד, סיפר כי בנו אירח תמיד חיילים בביתם ואמר להם: זהו ביתכם, זוהי המולדת שלכם. קאיד, אחיו של אחמד, ציין כי אחמד ז"ל האמין באחדות העם ובשותפות הגורל, וכי המלחמה הנוכחית חידדה זאת שכולנו ביחד במערכה. קאיד הציע להנציח את אחיו ז"ל ע"י מתן פרס ראש הממשלה למחקר פורץ דרך בתחום החיים המשותפים של היהודים והערבים בישראל.

צילום חיים צח לע"מ

נתניהו הוסיף, "כל אזרחי ישראל באים לפה, ואני רוצה להגיד לך – זה משקף באמת דבר מאוד עמוק שקרה פה. האחווה הזאת והשותפות הזאת, שאנחנו יודעים שאנחנו נלחמים על הבית של כולנו, והאנשים נפלו. אחמד נפל על הבית של כולנו, הוא אומר את זה גם והוא גם ביטא את זה עוד כשהוא היה בחיים. אני אבל מאוד יחד אתכם על האבדה הזאת, עם הרעיה, עם מנסורה הקטנה, עם הסבא, המשפחה והאחים. אני אבל יחד אתכם. אני יודע מה זה לאבד אח, ראיתי גם את הוריי ברגעי יגונם. אבל העם כאן מאוחד מאוד, וזו נקודה של תפנית.

הייתי בגדס"ר, אחד הקצינים הבדואים סיפר לי: "בדרך לעוטף אני רואה אישה ערופה. מול זה אנחנו נלחמים". ככה הוא אמר: "מול זה אנחנו נלחמים". מול זה אנחנו נלחמים – נלחמים יחד. היחד הזה צריך לבוא לידי ביטוי עכשיו בעוצמה הרבה יותר גדולה. יש תרומה גדולה (לאחדות) לגיבורים כמו אחמד. כי זה משפיע על כל הציבור, כולם. זה חודר ללב, ביחד. המדינה היא יהלום – זה יהלום שיהיה גם עם שלום, אבל בלי המפלצות. אני רוצה להודות לכם, אני רוצה להודות לך ולאמא, היא עוברת יגון גדול״.

צילום וידאו: עומר מירון /לע"מ, סאונד: בן פרץ /לע"מ

0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!