מתנצלים

תאגיד השידור 'כאן' ומשטרת ישראל ביימו תפיסת נשק במזרח ירושלים

תמונה – תאגיד כאן
מבוכה: משטרת ישראל ותאגיד 'כאן' פיברקו תפיסת נשק מסוג M16 במסגרת סדרת הדוקו-ריאלטי "מחוז ירושלים" - המשטרה מתנצלת: "אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה לאזרח כתוצאה משידור הקטע" - ח"כ עיסאוי פריג' דורש: "לפטר את השוטרים לאלתר" - צפו

קבוצת שוטרים שהשתתפו בסדרת הדוקו, שתלו נשק בביתו של סאמר סלימאן, תושב עיסאוויה שבמזרח ירושלים. את "תפיסת הנשק" הציגו בפרק 9 של הסדרה כ"הישג גדול" ואחד המשתתפים בסדרה אף אמר כי המרתף בו "נתפס" הנשק הוא "מנהרה שלא הייתה מביישת את החפירות בעזה". בהמשך הוצגו צילומים של שוטרים המברכים אחד את השני על התפיסה החשובה.

אלא שהבוקר נחשף בעיתון 'הארץ' כי הדברים בויימו ולא היו מעולם וכי השוטרים עצמם הם ששתלו את הנשק בביתו של סלימאן וזאת לצורך צילומים מפרגנים.

העיתונאי ניר חסון דיווח הבוקר (שלישי) בעיתון "הארץ" כי החיפוש נעשה בביתו של סאמר סלימאן בשכונת עיסאוויה בנובמבר 2018, ובסופו קיבל מהשוטרים דוח חיפוש שבו נכתב: "לא נתפס דבר" וזאת למרות התיעוד בסדרה כי נתפס שם הרובה. סלימאן מעולם לא נעצר או נחקר בנוגע לנשק ש"נמצא" בביתו.

הנשק שהושתל (צילום: התאגיד)
הנשק שהושתל (צילום: התאגיד)

מ"כאן" נמסר בתגובה: "התלונה נבדקת מול החברה המפיקה את התוכנית, קודה תקשורת. כל בתי ההפקה העובדים עם התאגיד, בהם קודה, חתומים על חוזה המחייב עמידה בכללי האתיקה, על פי כל דין. אם יימצא כי יש שמץ של אמת בטענות החמורות, המקרה יטופל בהתאם".

ממשטרת ישראל נמסר: "הסדרה 'מחוז ירושלים' סיפקה לצופים הצצה על פעילות המשטרה המורכבת ברחבי הבירה. הפקת הסדרה ועריכתה בוצעו על ידי חברת קודה, לרבות טשטוש פרטי המעורבים וזהותם כדי למנוע זיהויים כחוק. הפנייה התקבלה במשטרה, ומענה יימסר ישירות לפונה ולא באמצעות כלי התקשורת".

לאחר בירור , נמסרה תגובה נוספת ממשטרת ישראל: "אנו מתנצלים על כל פגיעה שנגרמה לאזרח כתוצאה משידור הקטע. המקרה נמצא בבדיקה ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם."

ח"כ עיסאווי פריג' (המחנה הדמוקרטי), פנה היום למ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן ולשר לביטחון פנים גלעד ארדן בדרישה לפטר לאלתר את השוטרים מסדרת הדוקו 'מחוז ירושלים', שהיו מעורבים בשתילת הרובה בבית משפחת סלימאן בעיסאוויה.

בפנייתו לשר לביטחון פנים כתב ח"כ פריג': "אמינות היא דרישת יסוד מכל שוטר ושוטר. לכן, שוטרים ששיקרו במודע, ועוד בתוכנית טלוויזיה אל מול מאות אלפי צופים, אין להם מקום במשטרת ישראל". כתב ח"כ פריג' והוסיף: "על כן אבקשכם להביא בהקדם לפיטוריהם ממשטרת ישראל של כל השוטרים שהיו מעורבים במצג השווא המצולם הזה. מצג שווא שנעשה תוך התעלמות מוחלטת מזכויותיה של המשפחה שבביתה הוא צולם, כמו גם מהנזק ששידור הכתבה יכול לגרום לה. אין מקום במשטרת ישראל לשקרנים ולמי שמנצלים תושבים לצורך פרסומם האישי".

ח"כ עיסוואי פריג' (צילום מרצ)
ח"כ עיסוואי פריג' (צילום מרצ)

ח"כ פריג' הוסיף: השוטרים שכנסו לביתה הפרטי של משפחה, שתלו בו רובה, צילמו עצמם "מוצאים", את הרובה במקום בו שמו אותו, ודאגו שמאות אלפי צופי טלוויזיה ייחשפו לשקר שלהם – לא ראויים להיות שוטרים. הם לא ספרו את המשפחה, לא חשבו עליה או על הנזק שהם גורמים, הכל כשר בכדי להציג את גבורתם.
כמו כן, פנה ח"כ פריג' למנכ"ל תאגיד השידור הציבורי, אלדד קובלנץ בדרישה כי יפסיק את קשריו של התאגיד הציבורי עם חברת ההפקה "קודה", שעומדת מאחורי צילומי הסדרה "מחוז ירושלים" שמצג השווא צולם במסגרתה.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.

בלי פילטרים ובזמן אמת, הצטרפו לערוץ ה-Whatsapp גם מהמחשב!