קרדיט: אינסטגרם

נמלט ונתפס

סיימון מהטינדר הוסגר לישראל

משטרת ישראל ואינטרפול, ביוון ובאירופה הביאה היום למעצר בישראל את שמעון יהודה חיות, בני ברקי במקור, המכנה עצמו בין היתר כסיימון לבייב (המילארדר), שנמלט מהארץ במהלך הליך משפטי המתנהל נגדו בגין עבירות שונות ובכללן עבירות הונאה ומרמה.
14:50 | 07.10.19

שמעון יהודה חיות, חשוד בהונאת נשים באירופה והתחזות לבנו של המילארדר לב לבייב, תוך כדי סחיטת כספים לכאורה במצג שווא של איש אמיד. לפי החשד הוא יצר קשר עם נשים באפליקציית הכרויות, ומגיע לפגישה עם מאבטחים, ומפרסם תמונות מנסיעות במטוס פרטי וברכבים יוקרתיים, כדי ליצור מצג שווא שהוא יכול להחזיר כספים שהוא מבקש כשהוא לכאורה במצוקה זמנית של מזומנים. כמו כן הוא דרוש לחקירה בשבדיה, בבריטניה ובנורבגיה.

חיות ברח מישראל במהלך שנת 2017 והוכרז כדרוש לרשויות האכיפה , אשר ביצעו מגוון פעולות חקירה גלויות וסמויות בהיקף נרחב, בארץ ובחו״ל בשיתוף פעולה עם רשויות אכיפה נוספות, הכל במטרה להביאו לדין .

חיות נחת בשעות הצהריים בישראל מלווה בשוטרי משטרת ישראל, זאת לאחר שנעצר על ידי רשויות האכיפה ביוון כאשר הוא נושא תיעוד מזויף. המעצר בוצע בסיוע ובשיתוף פעולה של אגף החקירות והמודיעין במשטרת ישראל והאינטרפול, תוך מימוש יכולות תיאום ואכיפה בינלאומיים משמעותיים.

איתורו ומעצרו של החשוד התאפשר לאחר מבצע מורכב וחקירה מתמשכת ומיד עם נחיתתו של חיות והשוטרים בנתב"ג, הוא הועבר להמשך טיפול יחידת ההונאה של משטרת מחוז ת״א.

החשוד חיות יובא מחר (ג) בבוקר לבית המשפט השלום בת״א , להארכת מעצרו ולחידוש ההליכים המשפטיים נגדו.

↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים