קרדיט תמונה: תאגיד השידור כאן 11

סערת הצביעות

הרב פירר ביטל את ערב ההתרמה

עידכון אחרון לפני 2 שנים
בעקבות סערת הנשים הפמיניסטיות, יו"ר ארגון עזרא ומרפא של הרב פירר הודיע על ביטול ערב ההתרמה לארגון - המכתב המלא

כזכור, היועץ המשפטי לממשלה לשעבר, יהודה וינשטיין, שיגר מכתב תמיכה ליו"ר 'עזרה למרפא' הרב אלימלך פירר: "אני מכיר את הרב פירר זה כ-30 שנה ועוקב אחר פעילותו הבכורה באדיקות רבה. אני עצמי העברתי במשך השנים מאות מקרים לטיפולו של הרב פירר".עוד כתב ויינשטיין: "השתתפתי בכל אותם אירועים שנעשו לכבודו של הרב פירר במשך השנים. מקבלי פניו של הרב היו נשים וגברים כאחד, כפי שאלה שנדרשו לסיועו ועצותיו הטובות היו נשים וגברים כאחד. אני סבור שאין מקום לברוא מאבק עקרוני במקום שזה איננו קיים וסופו של מי שנלחם בהדרה דמיונית שלא יילחם בהדרה אמיתית".

איילת שקד כתבה בחשבון הפייסבוק שלה: "הרב פירר הקים מפעל חסד מופתי של איש אחד. ״עזרה למרפא״ היא כל מה שחשבנו על חברת מופת. מתן עזרה לכל דורש הן בעצה טובה והן באספקת ציוד רפואי לכל אחד ואחת ללא הבדל דת גזע או מין. ערב ההתרמה שהיה אמור להיות מחווה לשלמה ארצי הפך לסערה תקשורתית בגלל מה שאוהבים בתקשורת לכנות הדרת נשים. אני אישה שאינה דתייה, חייה כל חיי בתל אביב ואינני רואה בעיה שבערב התרמה שעורך אדם חרדי יכובדו אמונתו ותפישת עולמו. לא מזמן התקיים מרוץ הנשים של תל אביב לא ראיתי שקמה צעקה על הדרת גברים.

עוד כתבה שקד: "כולנו חייבים להבין שהחברה הישראלית היא חברה מורכבת ואם לא נדע לכבד האחד את אורחותיו של האחר, החיים פה יהפכו בלתי אפשריים. אני משוכנעת שלא מדובר במקרה של הדרת נשים מהמרחב הציבורי אלא בנסיון לעורר ויכוח מיותר שכל מטרתו לעורר ריב ומדון. כולי תקווה שהמפעל המדהים שהקים הרב פירר יקיים את ערב ההתרמה שבסופו של דבר מטרתו היא סיוע חשוב לחולים וחולות ובני משפחותיהם. כל מי שנזקק פעם לעזרתו יודע על מה אני מדברת, ומי שלא נזקק, מאחלת לו שלא יזדקק."

גם הזמר עידן עמדי יצא בתמיכה ברב פירר: "כואב לי על האמנים שנפלו למלכודת הזאת שטמנו להם אנשים שידם קלה על גפרורי השנאה וכמובן שאם ירצו בי, אגיע בשמחה להופיע בהתנדבות מלאה ממש כמו שהרב עושה כל חייו."

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים

תיעוד מזעזע: יהודי הותקף באכזריות בפתח ביתו

הטרור הערבי

לפני 3 שעות

תיעוד: פורעים ערבים קיבלו תגובה מוחצת

צפו

לפני 3 שעות
בכותרות

תיעוד מזעזע: יהודי הותקף באכזריות בפתח ביתו

הטרור הערבי

לפני 3 שעות

תיעוד: פורעים ערבים קיבלו תגובה מוחצת

צפו

לפני 3 שעות

מרהיב: צה"ל ממשיך להפציץ את מחבלי עזה

מלחמה בטרור

לפני יום 1

הסלמה בגבולות: ירדנים ולבנונים מנסים לפלוש לישראל

עדכונים שוטפים

לפני יום 1

התרגיל המבריק של צה"ל: עשרות מחבלים הרוגים

מלחמה באויב

לפני יום 1

בגלל בן גביר: זנדברג נטשה בזעם את האולפן

פרעות תשפ"א

לפני יום 1

חזית נוספת? 3 טילים שוגרו מלבנון

אירן על הגדרות

לפני 2 ימים

רץ ברשת: התגרה בשוטר וחטף במקום

צפו עד הסוף

לפני 2 ימים