קרדיט: מתוך הספר

יבקש חסינות?

תביעה: 100 אלף שקל על הפרת זכויות

עו"ד איתמר בן גביר הגיש התראה לתביעה נגד ח"כ אלכס קושניר בעקבות הפרת זכויות יוצרים בסרטון האנטישמי שפרסם ברשת נגד טהרת הנשים החרדיות - כעת הוא נדרש לשלם פיצויים בסך מאה אלף שקלים - התביעה המלאה
10:43 | 02.01.20

ח"כ כנסת אלכס קושניר מסיעת ישראל ביתנו, נתבע על הפרת זכויות יוצרים בעקבות שימוש באיור של הרב אוירבך בסרטון שעורר סערה. בסרטון עצמו, שילב קושניר איור של הרב שלמה זלמן אוירבך זצ"ל. האיור, נלקח מתוך ספר הקומיקס שהוציאה לאור ישיבת הרעיון היהודי בירושלים.

במכתב התראה לפני תביעה שנשלח לקושניר, צוין: "הסרטון הוא סרטון פוגע ומכפיש אך בכל מקרה אסור היה לך לעשות שימוש באיור שימוש באיור ללא רשות", וכן כי אותו שימוש "מהווה מגוון עוולות אזרחיות כלפי מרשתנו ובין היתר מפר את זכויות היוצרים של מרשתנו, מעוול בעשיית עושר ולא במשפט, מעוול ברשלנות ופוגע בזכותה החוקתית של מרשתנו לקניין".

https://twitter.com/alexkushnir_isr/status/1211939288587407360?s=20

קושניר נדרש במכתב להסיר את האיור מן הסרטון שהופץ ברשתות המדיה השונות באופן מיידי, וכו לפצות את ישיבת הרעיון היהודי בגין הפגיעה בזכויותיה בסכום של 100,000 ₪.


עו"ד איתמר בן גביר: "מעבר לכך שח"כ קושניר הפיץ דברי בלע והסתה חמורים ואנטישמיים נגד הציבור החרדי ובכלל הציבור שומר המסורת בישראל, הרי שהוא גם הוסיף חטא על פשע, הפר זכויות יוצרים – והשתמש בתמונה של רב גדול בישראל עבור התעמולה האנטישמית שלו. כעת נלמד אותו דרך הכיס מהי משמעות הפרת זכויות יוצרים, ולא פחות חשוב מכך, שהשמצת יהודים עולה וביוקר"

איש התקשורת אמיר איבגי קרא בטור שפרסם בגלי צה"ל, להחרים את אנשי ישראל ביתנו בעקבות סרטוני ההסתה.

↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים