באזזנט

תמונה – וועדת הבחירות המרכזית

מהמקפצה

השופט מלצר ביקש כפיים לעותר השמאל

השופט חנן מלצר הוקלט כשהוא מבקש ממשתפים בכנס משפטי שנערך לאחרונה, למחוא כפיים לעו"ד המכונה "פרקליט השמאל" שחר בן מאיר שהגיש עשרות עתירות נגד הימין בבחירות האחרונות - חדשות

יו"ר וועדת הבחירות לשעבר, השופט חנן מלצר,הוקלט כשהוא מבקש ממשתפים בכנס משפטי שנערך לאחרונה, למחוא כפיים לעו"ד המכונה "פרקליט השמאל" שחר בן מאיר, שהגיש במהלך הבחירות האחרונות עשרות עתירות נגד הליכוד והימין לוועדת הבחירות המרכזית בראשה עמד השופט מלצר. גם נגד העריקה של ח"כ יברקן מכחול לבן למפלגת הליכוד הגיש עו"ד בן מאיר עתירה שבית המפשט דחה על הסף.

בהקלטה שפורסמה בגלי צה"ל נשמע מלצר מתבטא על בן מאיר: "היתה לו תרומה גדולה מאד לדיני הבחירות. בהחלט מגיעה לו הוקרה. לפעמים הוא קצת מגזים, אבל אז אני רומז לו לחזור בו".

עוד חושף העיתונאי נתנאל דרשן בגלי צה"ל קטע אחר מהכנס בו מספר עו"ד בן מאיר למשתתפים: "אני חוזר מהדיון הראשון ואני אומר לשותפי איציק אבירם: מלצר רוצה לטפל בנושא של פייסבוק בבחירות, 'אנחנו נכין עתירות בעניין הזה'. אז בעצם חלק מזה – אתה (מלצר) הזמנת מבלי שאתה יודע". על כך עונה לו מלצר: "הטעות היחידה שלך היא 'בלי שאני יודע'"
·

תגובת השופט מלצר באמצעות דוברות הרשות השופטת: "הדברים נאמרו בכנס אקדמי והציטוטים אינם משקפים את עיקרי הרצאתו של השופט מלצר. בדיון נותחו תקדימים משפטיים שנוצרו במערכות הבחירות לכנסת ה-21 וה-22 ונלמדים בישראל ובחו״ל. "לגופו של עניין – במשפט החוקתי יש חשיבות ותרומה לעורכי דין הפועלים בתחום זה. כך התפתח המשפט הציבורי בארץ ובעולם מאז ומתמיד, וראוי לשבח עורכי דין המגישים עתירות ונוטלים חלק בהליך זה".

הגיבו והשפיעו
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לאתר את מקורות התוכן, אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתר את המקור או שהוא אינו ידוע והתכנים פורסמו בהתאם לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, אנא פנו אלינו בהקדם עם בקשתכם. תודה על ההבנה.
פיד באזזנט
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
נקראות עכשיו
הסיפורים הכי מעניינים
אצלכם לפני כולם
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.