קרדיט תמונה: דוברות העבודה

חדשות

עמיר פרץ: "הסדר מדיני עם נתניהו הוא בלתי אפשרי"

עודכן: 29.01.20 בשעה 12:11
חברי מפלגת 'העבודה-גשר-מרצ' התייצבו הבוקר באנדרטת רבין בתל אביב בתגובה לעסקת טראמפ שפורסמה אמש: "נתניהו עשה הכל כדי למנוע תהליך שלום בעשרות האחרונות. מי שממהר להכריז על סיפוח היישובים המבודדים ביהודה ושומרון רוצה לוודא שתהליך השלום יסתיים עוד לפני שהתחיל. זה מה שמבקש נתניהו לעשות."

בנאומו באנדרטה תקף עמיר פרץ: "אני פונה לחברי בני גנץ ומבקש ממנו להודיע כי לא יהיה סיפוח ללא הסכם. מי שרוצה להמשיך את דרכו של רבין צריך לדעת: זו לא דרכו של יצחק רבין! מי שתומך בסיפוח חד צדדי ולא אומר ׳שתי מדינות לשני עמים׳ לא רוצה תהליך שלום ולא רוצה הסדר מדיני. ׳כחול לבן׳, אל תסחפו ימינה בגלל הבחירות. חברי העבודה גשר מרצ התכנסו הבוקר (רביעי) באנדרטה במקום בו נרצח יצחק רבין ז״ל בתל אביב."

עוד תקף פרץ: "24 שנים אחרי שבנימין נתניהו עלה למרפסת ההיא בכיכר ציון והסית נגד יצחק רבין מנסה נתניהו להציג תכנית עם עקרונות המבוססים על תפיסתו של רבין. אך רבין הגיע להחלטות תוך ניהול מו״מ, מבלי להגרר לצעדים חד צדדיים ולסיפוח, תוך העמדת סוגיות הביטחון כתנאי לכל שלב. היום, נתניהו צריך להכות על חטא ההסתה נגד רבין."

פרץ הוסיף וקבע: "הסדר מדיני בלי נתניהו זה אפשרי. הסדר מדיני עם נתניהו הוא בלתי אפשרי". נתניהו עשה הכל כדי למנוע תהליך שלום בעשרות האחרונות. נתניהו לא רוצה הסדר מדיני. מי שממהר להכריז על סיפוח היישובים המבודדים ביהודה ושומרון רוצה לוודא שתהליך השלום יסתיים עוד לפני שהתחיל. זה מה שמבקש נתניהו לעשות."

יו"ר מרצ ח"כ ניצן הורוביץ: "אין לנתניהו מנדט לבצע שום מהלך, בטח שלא לספח חלקים ניכרים מהשטחים ואת כל ההתנחלויות. ערב בחירות, כראש ממשלת מעבר של מעבר העומד לדין בעבירות פליליות חמורות, אין לו ולממשלתו לגיטימציה לספח אפילו דונם אחד באופן חד צדדי. רק הממשלה שתקום לאחר הבחירות תוכל לטפל בתוכנית האמריקאית."

עוד אמר הורביץ: "סיפוח כזה הוא מהלך הרסני. חלום הבלהות של הישראלים ואנחנו נתנגד לו. מדובר בתוכנית שמתחילה בסיפוח ולא תמשיך לכדי הבנה כלשהי עם הצד השני. נתניהו מכונן מדינה דו לאומית. מדינה שאיננה יהודית ואיננה דמוקרטי. הוא עושה זאת כדי להיחלץ מהדין."

↴ שתפו הגיבו וגללו לעוד תכנים
תיעוד: אימהות מכות גננת בטענה שהיא מתעללת

אלימות בגן

דיווח: משי זהב השאיר מכתב התאבדות

טרגי

עושה באזז

תיעוד: אימהות מכות גננת בטענה שהיא מתעללת

אלימות בגן

דיווח: משי זהב השאיר מכתב התאבדות

טרגי

ניסה להתאבד: יהודה משי זהב אושפז במצב אנוש

בעקבות התחקיר

תיעוד: עיתונאים הותקפו במרכז ירושלים

אלימות קשה

נתניהו נגד רגב: "בפוליטיקה את מבינה פחות"

קרב בליכוד

תיעוד: אישתו של ח"כ אלקין מאיימת על פעיל ליכוד "בוא רוצה מכות?"

כך זה נראה

מכה לנתניהו: ניצחון לגוש השמאל במליאת הכנסת

דרמה פוליטית

תיעוד: נעצרו ערבים חשודים בשפיכת קפה על יהודי

ישראל 2021