קרדיט: facebook/Ofer Golan

חוששים

יועצי נתניהו חוששים מזליגת מידע

לאחר חשיפת שיחות הווטסאפ של משה כחלון והשופטת כרייף, עורכי הדין של יועצי רה״מ פנו לבית המשפט: "פרסומים אלה מעלים חשש כבד כי תכנים מטלפונים ניידים שנתפסים על ידי המשטרה דולפים לתקשורת ובכך פוגעים פגיעה קשה בפרטיותם של הנחקרים ושל צדדים שלישיים שאין להם כל קשר לחקירה" - צפו
16:49 | 04.02.20

בעקבות הדלפת תכתובות אישיות מהמכשיר הסלולרי של השופטת כרייף, פרקליטי יועצי ראש הממשלה הגישו לבית המשפט המחוזי השלמת טיעון לקראת הדיון שיתקיים מחר, בדרישה מבית המשפט שימנע את מסירת הסלולריים למשטרה לאור העובדה שהיא לא מסוגלת למנוע הדלפות בלתי-חוקיות מהמכשירים הסלולריים המוחזקים בידיה.

עורכי הדין עמית חדד ונועה מילשטיין כתבו בפנייה לשופט היימן שידון בנושא מחר בעקבות הערעור שהגישה הפרקליטות: ״אחת מהטענות המרכזיות של המבקשים הייתה כי חיפוש בטלפון הנייד של אדם פוגע פגיעה קשה ובלתי מידתית בפרטיותם של הנחקרים. יש חשש של ממש לזליגה של תכנים אישיים ופרטים מתוך הטלפונים הניידים של המבקשים ובכלל זה תכתובות שקשורות לעבודתם ולקרבתם של המבקשים לאנשים להם יש חסינות פרלמנטרית ולגורמים בכירים אחרים במערכת הפוליטית והמשפטית".

עוד כותבים יועצי נתניהו לביהמ"ש: "רק אמש קיבלנו דוגמה לפגיעה קשה זו בפרטיותם של נחקרים שהטלפונים הניידים שלהם נתפסו במסגרת חקירת משטרה. במסגרת חקירתו של אפי נווה נחקרה גם השופט אתי כרייף. אמש פורסמו בכלי התקשורת השונים חומרים שהודלפו מתוך הטלפון הנייד של השופטת כרייף ובכלל זה התכתבויות אישיות בינה לבין שר האוצר משה כחלון. פרסומים אלה מצטרפים לשורה של תכתובות שפורסמו מתוך הטלפון הנייד של מר אפי נווה שדלפו לתקשורת בשבועות האחרונים."

״פרסומים אלה מעלים חשש כבד כי תכנים מטלפונים ניידים שנתפסים על ידי המשטרה דולפים לתקשורת ובכך פוגעים פגיעה קשה בפרטיותם של הנחקרים ושל צדדים שלישיים שאין להם כל קשר לחקירה״.

↴ הגיבו וגללו לעוד תכנים