רק בישראל

בסוסים ומחולות: קבלת פנים לאסירים משוחררים

תמונה – מתוך הסרטון/פוראת נסאר
בחסות הדמוקרטיה הישראלית, האסירים הביטחוניים מחמוד עבדלחלים ומחמד עבדלחמיד, השתחררו לביתם בכפר מנדא, לאחר 17 שנה בכלא בישראל והתקבלו כגיבורים פלסטינים. בבחירות האחרונות גרפה הרשימה המשותפת כ86 אחוז מהקולות בכפר. כך זה נראה

מחמוד עבד אלחלים ומחמד עבד אל חמיד, שני אסירים ביטחוניים שהורשעו לפני 17 שנה בעבירות ביטחוניות, התקבלו בכבוד רב בכפר מנדא. עשרות תושבי המקום הגיעו לקבל את פני האסירים המשוחררים, לשניים הוענקו זרי פרחים, והם הורכבו על סוסים ברחובות המועצה, כאות כבוד והערכה.

האסירים לשעבר ריצו מאסר לאחר שבשנת 2004 בהיותם בראשית שנות העשרים שלהם, הורשעו האסירים יחד עם איברהים עבדלחמיד, בעבירות טרור בגין תכנון פיגוע באזור חיפה. ה"מפעיל" של החוליה היה איש הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני, ארגון הטרור האיסלאמי מעזה. השלושה נידונו לעד 20 שנות מאסר בגין העבירות, וזכו לשחרור מוקדם כשריצו 17 שנים בלבד.

הפיגוע תוכנן להתבצע בקניון הומה אדם, "הקריון" בקריית ביאליק, באמצעות מטען חבלה כאשר המטרה היא "להרוג כמה שיותר יהודים" כפי שהעידו המחבלים בחקירת המשטרה. על אף שממצאי החקירה העלו כוונה ממשית לביצוע מגה-פיגוע בשטח ישראל, טענו פרקליטיהם של השלושה כי לא התכוונו באמת לבצע את הפיגוע ומדובר היה בסה"כ בהתרברבות. כאמור, על פעילות טרור זו הם זכו במענק כספי אדיר, ויוכתרו כגיבורים לאומיים פלסטיניים.

אך אם לא די בקבלת הפנים לה זכו בכפר עם שובם, הרי שגם מובטח להם 7500 שקלים משכורת חודשית נטו ליתר דיוק, על פי חקיקה של הרשות הפלסטינית. מכיוון שעבדלחלים ועבד אל חמיד הינם אזרחי ישראל, הם "זכאים" לתוספת אוטומטית של 500 שקלים לשכר הבסיס. אם הם נשואים הרי שעבור כל אישה היו מקבלים תוספת של 300 שקלים, ועבור כל ילד 50 שקלים. משכורת פלסטינית עבור ישיבה בכלא הישראלי בתנאים מפנקים כאסירים בטחוניים.

הרשות הפלסטינית מממנת 'מערך תגמולים' זה מתזרימי כספים ממדינות זרות שנועדו לצרכים הומניטריים, ובכלל זאת, כספי מיסים המועברים ממשרד האוצר הישראלי בהתאם להסכמי אוסלו.

בדצמבר האחרון קוזזו ביוזמת שר הביטחון נפתלי בנט 149 מיליון שקלים מהכספים המועברים לרשות במסגרת חוק "קיזוז משכורות למחבלים" מ-2018, ובהמשך להחלטה על קיזוז של כחצי מיליארד שקלים בראשית 2019. עם זאת, מדובר בקיזוז של 1/12 בלבד מהסכום השנתי אותו משלמת הרשות הפלסטינית למחבלים, המסתכם ביותר ממיליארד שקלים.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.