שובר שתיקה

כחול לבן

לפיד תוקף: "מי שלא תומך בביבי, אוהב ערבים"

בכיר מפלגת 'כחול לבן' יאיר לפיד, שובר שתיקה ומפרסם פוסט תוקפני בעמוד הפייסבוק שלו נגד ראש הממשלה נתניהו: "כן, היבא יזבק לא יכולה להיות חלק משום ממשלה. בוא נסלק את המסיכות ביבי, כולם מבינים בדיוק מה אתה אומר: שאי אפשר לאהוב את המדינה אם לא שונאים ערבים."
12:45 | 17.03.20

ח"כ יאיר לפיד, מהמתנגדים הבולטים לכניסה לממשלה תחת ראש הממשלה נתניהו, מאשים הבוקר את נתניהו בשנאת ערבים ובהסתה. בפוסט שפרסם הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו הוא כותב: "בנימין נתניהו, בוא נודה על האמת: אתה לא מדבר נגד הרשימה המשותפת, אתה מסית נגד ערבים. טיבי אולי נמצא על שלטי החוצות שלך (מי בשם אלוהים מעלה שלטי חוצות מלאי שטנה באמצע מגיפה?), אבל ההסתה שלך אינה מופנית נגד פוליטקאים. לא באמת. המטרה לגזענות הרעילה והמבעבעת שעולה מעמוד הפייסבוק שלך, מבריוני הרשת שאתה מפעיל, מחלק משריך – היא ערבים."

"האחיות הערביות והרופאים הערבים המסכנים את חייהם בימים אלה במחלקות ללא ציוד מיגון מתאים. אזרחים ערבים שאיבדו השבוע – בדיוק כמו היהודים – את מקום עבודתם. שופטים ערבים, קצינים ערבים בצה"ל, כדורגלנים ערבים בנבחרת ישראל, לוסי אהריש, לוסי איוב, הצעירה הערביה שעובדת עם ילדים אוטיסטים בסבלנות אין קץ במרכז התעסוקה של הבת שלי", כותב לפיד

לפיד מוסיף: "הדיבורים של ביבי על "תומכי הטרור במשותפת" לא מרמים אף אחד. כן, היבא יזבק לא יכולה להיות חלק משום ממשלה. אף אחד גם לא הציע שהיא תהיה. אלא שלא זה המסר. "המשותפת" זה רק שם קוד לדבר האמיתי: שנאת ערבים. זו הסיבה שביבי ואנשיו משתמשים – בציניות גמורה – בכאבן של המשפחות השכולות. עד היום איש לא העז להשתמש כך בשכול למטרה פוליטית. השכול אינו עומד לצדו של אף צד בוויכוח. דוד גרוסמן, יעל גרמן, רם בן ברק ומיקי לוי גם הם משפחות שכולות. הם חושבים אחרת."

עוד כותב לפיד: "מה שראש ממשלת ישראל אומר לאזרחיו בכל דרך אפשרית הוא שזה מבחן הפטריוטיות שלהם. המבחן שלכם לאהבת ישראל, הוא כמה אתם שונאים ערבים. מי שלא תומך בביבי, אוהב ערבים. זו ההתקפה שלך עלינו. על שלושה רמטכ"לים של צה"ל. אנשים שסיכנו את חייהם אינספור פעמים. שלחמו באוייבינו בכל שדה קרב אפשרי. ברור שאנחנו מגנים תומכי טרור. ברור שאנחנו בצד של ישראל במאבק הלאומי. אנחנו רק לא מוכנים להכנע לגזענות שלך. פטריוט ישראלי אמיתי לא יכול להיות גזען. הוא לא יכול להטיף לשנאה ואלימות כלפי אזרחים ישראלים שומרי חוק."

לסיום כותב לפיד: "בוא נסלק את המסיכות ביבי, כולם מבינים בדיוק מה אתה אומר: שאי אפשר לאהוב את המדינה אם לא שונאים ערבים. מה שאתה מטפטף לאזרחי ישראל כבר שבועות ארוכים הוא שהגיע הזמן לחלק את עם ישראל לשניים: אלה ששונאים ערבים, ובוגדים. זה מה שאתה אומר לתומכיך: מותר לשנוא ערבים, ולבוגדים אתם יודעים בדיוק מה מותר לעשות."

העיתונאי שמעון ריקלין הגיב להאשמות של לפיד: "לפיד העלה פוסט שמאשים את נתניהו בשנאת ערבים בגלל ההתנגדות ללכת עם מי שתומך מחבלים. 1. שקר אנחנו שונאים מחבלים, לא ערבים 2. לפיד קרא להם זועביז. איש לא נתן כסף למגזר הערבי יותר מביבי 3. העולם קורס ולפיד עסוק בלפיד ובפוליטיקה קטנה ובהצדקת השקר שלו ושל כחול לבן לבוחר. לא יעזור להם"

הגולשים ברשת גם הגיבו לפוסט של לפיד נגד ראש הממשלה. מתן בר נוי כתב: "לא נכון. אין לנו בעיה כאנשי ימין עם הערבים. נהפוך הוא מכבדים אותם ומתפללים שיהיה להם טוב! יש לנו בעיה עם הנהגה תומכת טרור! יש לנו בעיה עם חבר כנסת שגדל בבית של ניצול שואה שמוכן לשקר במצח נחושה העיקר להיות חלק ממשחקי הכס. יש לנו בעיה עם פופוליסט כמוך שבמקום להצטרף לממשלה ולהכנס תחת האלונקה מלרלר את עצמו לדעת. יאיר, תתבייש. בכל מקרה תדע שאנחנו מתביישים"

כינרת כהן הגיבה: "לא משנה ההסתה , אתם לא תצליחו להקים ממשלה ללא הרשימה המשותפת וזו עובדה !! ליברמן אם יעמוד על דעותיו לא רוצה להיכנס לממשלה יחד עם הרשימה ! לכן אני לא מצליחה להבין הסתה לא הסתה ממשלה לא תהיה אלא אם כן ממשלת אחדות ובמצב של העולם ושל עם ישראל בפרט העם זועק !!! די כבר לחשבונות אישיים דיי כבר לחפש אשמים , רוצים ממשלת אחדות !!! רוצים ממשלה !!!!!"

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

בניגוד לתקנות?

כישלון לימין

קרב פוליטי

הפתעה בבריכה

חשש שנדבק

על מסיכה

בחשד להסתה

זעקת העצמאים

התפתחות דרמטית

סיבוך נדיר

רוצה את בנט

סערה בנגמ"ש

נורה כתומה

זעם חרדי

חרדים ומסיכות