פסק הלכה

חיים צח לע"מ

הרב הראשי: לסגור בתי כנסת ולהשאיר פלאפונים בשבת

הראשון לציון הרב יצחק יוסף פרסם פסק הלכה דרמטי ותקדימי לשומרי המסורת, לסגור את כל בתי הכנסת של בתי החולים עקב משבר הקורונה וחשש מהתפשטות הנגיף ולהשיר פלאפונים דלוקים בשבת: "אין ספק שכל מי שנבדק לקורונה עליו להשאיר בשבת מכשיר פלאפון זמין" / הפסק המלא
1:17 | 19.03.20

בשל החשש לשלומם של מתפללים עם מערכת חיסונית נמוכה, פרסם הראשון לציון הרב יצחק יוסף פסק הלכה דרמטי וקבע, כי בתי הכנסת שבבתי החולים יסגרו בשל הקושי בשמירת מרחק של 2 מטר מאדם לאדם. כמו כן פסק כי חובה לכל אדם הממתין לתוצאות בדיקת קורונה להיות זמין בטלפון והנחה על הקמת מערך כרוזי שבת להכרזה על בידוד באזורים החרדיים.

בפסק הלכה שפורסם כותב הרב: "אין ספק שכל מי שנבדק לקורונה עליו להשאיר בשבת מכשיר פלאפון זמין, שיוכלו לעדכנו על מצבו ולאן עליו להתפנות… גם מי שלא נבדק ישאיר את הפלאפון זמין, כדי שאם ימצא שהוא שהה בקרבת חולה מאומת ועליו לשהות בבידוד, יוכלו להודיעו בהקדם".

הרב הראשי: לסגור בתי כנסת ולהשאיר פלאפונים בשבת
פסק הלכה של הרב הראשי לישראל

הרב הראשי לישראל הוסיף עוד, "כי יש להקים מערך רכבים עם כרוז שיכריז בשבת באזורים דתיים וחרדיים על חובת בידוד, לפי האזורים שיתברר במהלך השבת שחייבים בבידוד". הורה לסגור לאלתר את בתי הכנסת שבבתי החולים, , וחוסר היכולת לקיים את הוראות הבטיחות של משרד הבריאות, המונעות שהייה של יותר מ-10 אנשים בבית כנסת עם מרחק של 2 מטרים זה מזה."

כמו כן דווח, כי לראשונה מזה עשרות שנים נסגרו הישיבות המובילות במגזר החרדי 'חברון ופונוביז' בהוראת משרד הבריאות, זאת למרות הוראתו של מנהיג הציבור החרדי הרב קניבסקי שקבע, כי יש להמשיך כרגיל בתלמודי תורה והישיבות.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

דקר ונעצר

תיעוד וידאו

מצטרפים לחמאס

סאטירה או הסתה?

26,257 נדבקים

מכחיש קורונה

פריצה מכוונת?

ממשלה קרועה

קרב ברשת

קואליציה קרועה

סערה ברשת

נתניהו מאשים

ממשלה קרועה

מלחמה בטרור

ירי בנגמ"ש