תחזית פסימית:

גרוטו. צילום: דוברות משרד הבריאות

"אין לנו שום כוונה לפתוח את המשק אחרי פסח"

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, עונה לדרישות שייערכו בדיקות המוניות ביום ואומר כי הדבר לא יעזור לשחרור המשק. לדבריו, משרד הבריאות לא מתכוון לשחרר את המגבלות על המשק לאחר הפסח
באזזנט >
13:51 | 05.04.20

תחזית פסימית של פרופ' איתמר גרוטו על חזרת השגרה בישראל לאחר הפסח, גרוטו גם התייחס לדרישות לבצע מאות אלפי בדיקות ואמר כי "יש פה מיתוס".

פרופ' גרוטו לקח חלק בדיון בוועדת הכנסת לקורונה, כאשר במהלך הדיון התרחש עימות בינו ובין פרופ' רוטשטיין שטען כי נתוני משרד הבריאות לא מדוייקים, גרוטו השיב לו: "רוטשטיין אם תמשיך ככה תאמין לי זה לא יבוא טוב, יש לי נתונים מדויקים פי מאה משלך אז תפסיק לבלבל את המוח".

הסיפורים הכי מעניינים אצלכם לפני כולם

ישלח מייל לאישור עפ"י תנאי השימוש.

לדברי המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, גם אם יבוצעו מיליון בדיקות ביום – הדבר לא יעזור לשחרר את המשק: "אם אבדוק מיליון ואמצא מאה אלף חיוביים, ואת השאר אשחרר למשק – מחר חצי מהם יהיו חיוביים ויתחילו להדביק", בכך השיב גרוטו לטענה בצורך המיידי בעלייה בבדיקות נגד נגיף הקורונה.

לדבריו, צריך צריך להתקדם ולהביא לשחרור של הבדיקות הסרולוגיות לזיהוי נוגדים בדם כדי לשחרר את המשק בחזרה לשגרה "נצטרך להסתמך על בדיקות סרולוגיות וסימטופומים", אמר והוסיף כי הן משרד הביאות והן המוסד והמודיעין פועלים כולם בשיתוף בניסיון לאחר בדיקות סרולוגיות יעילות.

גרוטו הוסיף נכון לעכשיו אין למשרד הבריאות שום כוונה ויכולת לפתוח את המשק מיד לאחר הפסח וכדאי לקחת זאת בחשבון "אנחנו צריכים לראות מה פסח עושה ואם הוא גרם לעלייה או לירידה", אמר גרוטו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram