תחזית פסימית:

"אין לנו שום כוונה לפתוח את המשק אחרי פסח"

תמונה – גרוטו. צילום: דוברות משרד הבריאות
המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, עונה לדרישות שייערכו בדיקות המוניות ביום ואומר כי הדבר לא יעזור לשחרור המשק. לדבריו, משרד הבריאות לא מתכוון לשחרר את המגבלות על המשק לאחר הפסח

תחזית פסימית של פרופ' איתמר גרוטו על חזרת השגרה בישראל לאחר הפסח, גרוטו גם התייחס לדרישות לבצע מאות אלפי בדיקות ואמר כי "יש פה מיתוס".

פרופ' גרוטו לקח חלק בדיון בוועדת הכנסת לקורונה, כאשר במהלך הדיון התרחש עימות בינו ובין פרופ' רוטשטיין שטען כי נתוני משרד הבריאות לא מדוייקים, גרוטו השיב לו: "רוטשטיין אם תמשיך ככה תאמין לי זה לא יבוא טוב, יש לי נתונים מדויקים פי מאה משלך אז תפסיק לבלבל את המוח".

לדברי המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, גם אם יבוצעו מיליון בדיקות ביום – הדבר לא יעזור לשחרר את המשק: "אם אבדוק מיליון ואמצא מאה אלף חיוביים, ואת השאר אשחרר למשק – מחר חצי מהם יהיו חיוביים ויתחילו להדביק", בכך השיב גרוטו לטענה בצורך המיידי בעלייה בבדיקות נגד נגיף הקורונה.

לדבריו, צריך צריך להתקדם ולהביא לשחרור של הבדיקות הסרולוגיות לזיהוי נוגדים בדם כדי לשחרר את המשק בחזרה לשגרה "נצטרך להסתמך על בדיקות סרולוגיות וסימטופומים", אמר והוסיף כי הן משרד הביאות והן המוסד והמודיעין פועלים כולם בשיתוף בניסיון לאחר בדיקות סרולוגיות יעילות.

גרוטו הוסיף נכון לעכשיו אין למשרד הבריאות שום כוונה ויכולת לפתוח את המשק מיד לאחר הפסח וכדאי לקחת זאת בחשבון "אנחנו צריכים לראות מה פסח עושה ואם הוא גרם לעלייה או לירידה", אמר גרוטו.

חשוב לנו לשמור על זכויות יוצרים. תכנים שמקורם לא אותר מתפרסמים בבאזזנט בכפוף לסעיף 27א לחוק זכות יוצרים. במידה ואתם בעל זכות היוצרים, צרו קשר עם באזזנט.
הסיפורים הכי מעניינים
אצלך לפני כולם
חיפוש
מערכת באזזנט עושה מאמצים בכדי לתת קרדיט למקור. אולם יתכנו מקרים שבהם לא הצלחנו לאתרו והשימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים. במידה וחסר לכם קרדיט באתר, פנו אלינו ונעדכן.